Gadżety

SuperShoes – buty z nawigacją

przeczytasz w 1 min.

Szykuje się rewolucja w pieszych wycieczkach?

Urządzenia mobilne, takie jak smartfony, czy tablety mają wiele bezdyskusyjnych zalet. Niestety coraz częściej obraz wyświetlany na ekranie przysłania obraz otaczającego nas świata. Dhairya Dand stworzył gadżet, który może zrewolucjonizować piesze wycieczki wspomagane nawigacją.

Skonstruował on silikonowe wkładki do butów wyposażone w kontroler sterujący wibracjami. Łączą się one z naszym telefonem za pomocą modułu Bluetooth i współpracują z nawigacją. Po wprowadzeniu odpowiednich danych i ustaleniu trasy użytkownik na każdym skrzyżowaniu informowany jest wibracjami w którym kierunku powinien podążać. Dzięki temu rozwiązaniu spacerowicz może delektować się otaczającymi go krajobrazami, bez konieczności spoglądania na telefon.

Dodatkowo po zarejestrowaniu się na platformie ShoeCentral istnieje możliwość zapamiętania na mapie ulubionych miejsc. Gdy inni użytkownicy znajdą się w pobliżu tych obiektów otrzymają powiadomienie i krótką informację na ich temat. W ten sposób ma powstać coś w rodzaju przewodnika turystycznego.

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie inteligentne wkładki do butów pojawią się w sprzedaży.

Źródło: conceptkicks

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Niepraktycznie podczas wycieczki, gdy twa trzęsienie ziemi.
  • avatar
   kamild1996
   2
   Brzmi intrygujaco :P Chociaz interesuje mnie, jak precyzyjne mapy beda potrzebne by moc podziwiac krajobrazy bez martwienia sie o to, ze trafimy gdzies do lasu (zakladajac, ze nie bylo to zamierzone ;)).
   • avatar
    Dragonik
    0
    Dobra powiedzmy skrecamy w lewo, lewa wkładka wibruje, skręcamy w prawo prawa wkładka wibruje a na prosto?