Laptopy

Surface Pro 6 i Surface Book 2 - użytkownicy skarżą się na problemy z procesorem i Wi-Fi

przeczytasz w 1 min.

W sieci nie brakuje opisów z problemami na nowych laptopach Microsoftu. Producent podobno już pracuje nad wyeliminowaniem usterki.

Laptopy Microsoft Surface Pro 6Surface Book 2 były reklamowane jako urządzenia do zastosowań profesjonalnych i półprofesjonalnych. Ostatnio użytkownicy urządzeń zaczęli się skarżyć na problemy ze spowolnieniem urządzeń i łącznością Wi-Fi.

Sprawę opisali redaktorzy z serwisu The Verge, ale w sieci można spotkać sporo opinii niezadowolonych klientów. Problemy miały pojawić się na początku miesiąca, gdy producent wydał nowe oprogramowanie do urządzeń.

Surface Pro 6 i Surface Book 2 - problemy z procesorem

Pierwszy problem ma dotyczyć spowolnienia działania laptopów. Użytkownicy skarżą się, że taktowanie procesora jest automatycznie zmniejszane do 400 MHz, co powoduje drastyczny spadek wydajności. Problem pojawia się przy standardowych temperaturach, nawet gdy sprzęt jest podłączony do ładowarki.

Microsoft Surface Pro 6

Surface Pro 6 i Surface Book 2 - problemy z Wi-Fi

Drugi problem ma dotyczyć działania wbudowanej, bezprzewodowej karty sieciowej Wi-Fi. Po zaktualizowaniu oprogramowania, laptop nie chce się połączyć z niektórymi sieciami działającymi w paśmie 5 GHz. Tymczasowym rozwiązaniem problemu wydaje się przywrócenie poprzedniej wersji sterownika w menedżerze urządzeń.

Microsoft wydał w sprawie problemów oświadczenie:

„Wiemy, że niektórzy klienci zgłaszają problemy ze swoimi Surface Bookami, które mają dotyczyć spowolnienia szybkości działania procesora. Już pracujemy nad rozwiązaniem problemu za pomocą aktualizacji oprogramowania" - czytamy w oświadczeniu dla serwisu TechRepublic.

Źródło: The Verge, TechRepublic, Reddit

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  1
  Mały brak w artykule: "taktowanie procesora jest automatycznie zmniejszane DO 400 MHz".
  • avatar
   miedzianek
   -2
   Ściągają patent na ograniczanie funkcjonalności sprzętu od jabłka
   • avatar
    BariGT
    0
    Jak inaczej chcielibyście wciskać ludziom laptopy 3x droższe, niz wynika ze specyfikacji?