• benchmark.pl
 • Gry
 • Świetny - tak jednym słowem opisać można zwiastun kampanii Battlefield 1
Gry

Świetny - tak jednym słowem opisać można zwiastun kampanii Battlefield 1

przeczytasz w 1 min.

Materiały promujące Battlefield 1 były do tej pory bardzo interesujące. Ten najnowszy jest wręcz świetny.

Dawno nie było tak wyczekiwanej strzelaniny jak Battlefield 1. Wielu graczy zaciera ręce na pojedynki wieloosobowe, ale z pewnością pojawią się też ci, którzy zdecydują się na kampanię. To właśnie w niej najmocniej poczuć można będzie klimat gry.

I wojna światowa zdaje się pasować do tego typu produkcji doskonale. Tym bardziej, że ostatnio zabierani jesteśmy raczej w przyszłość. Chociaż Battlefield 1 cofnie nas do minionych już czasów nie należy obawiać się, że będzie nudno. Ma być nie tylko ciekawie, ale wręcz wyjątkowo.

Nie należy nastawiać się na jednego bohatera. Kampania Battlefield 1 przedstawiać ma losy kilku postaci - nie tylko mężczyzn. Zdaniem twórców lepiej zobrazuje to oblicze wojny, pokaże jej zróżnicowanie i bogactwo ludzkich losów. Poniżej opis jednego z etapów.

„Przykładem może być opowieść Błoto i krew, która rozgrywa się pod koniec wojny i koncentruje na załodze brytyjskiego czołgu Mark V. Jej głównym bohaterem jest młody żołnierz, który dołącza do załogi jako kierowca. Nie ma doświadczenia z nowoczesnymi pojazdami pancernymi, ale musi to szybko nadrobić. Stara się też zdobyć zaufanie towarzyszy broni, tak więc w opowieści pojawia się też element relacji interpersonalnych i całość zyskuje wymiar jeszcze bardziej osobisty. Danny Edwards, nasz kierowca, nie jest wybitnym snajperem. Nie jest też asem pilotażu ani doświadczonym saperem. To były szofer, ochotnik – świeżo na froncie. Umie prowadzić pojazdy silnikowe i je naprawiać. Taki jest nasz punkt wyjścia.”

Nie zabraknie  wstawek filmowych, które mają pomóc w przybliżaniu historii, a także bardziej zaangażować graczy. Do celu prowadzić ma kilka dróg, co też wpłynąć powinno na atrakcyjność zabawy.

Co ciekawe, kampania to także autentyczne postacie historyczne między innymi kontrowersyjny idealista Lawrence z Arabii. Przy okazji warto dodać, że w etapie z nim zagramy jako arabska rebeliantka, prawa ręka Lawrence'a.

To tyle tytułem wstępu do prawdziwie słodkiego deseru - nowego zwiastuna Battlefield 1 skupiającego się właśnie na kampanii.


Źródło: battlefield

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubas246
  12
  Zastanawiam się czy jakieś studio (zapewne musiałoby to być studio indie, bo wielkie firmy takiego tematu nie podejmą) odważy się kiedyś przestawić wojnę jako bezsensowną, brutalną, prowadzącą do śmierci tysięcy czy milionów istnień (nie tylko żołnierzy, ale i cywili), do cierpienia?
  Bo jak na razie to mamy gry pokazującą wspaniały wygloryfikowany obraz wojny z pięknymi przemówieniami i hasełkami, żołnierzami którzy są niesamowitymi twardzielami i walczą dla dobra świata tłukąc tych ewidentnie złych. Jedyna gra która chciała pokazać okrucieństwa wojny (Six Days in Fallujah) wywołało niesamowite kontrowersje, sprzeciwy żołnierzy brytyjskich i amerykańskich, amerykańskich polityków i ostatecznie nie znalazło wydawcy.
  • avatar
   DDavi
   1
   O matko! Tyle się będzie działo, tyle rewelacji i to wszystko przez... 4 godziny kampanii...
   • avatar
    vandam
    -2
    Kolejny zwiastun napchany wszystkimi bajerami. Co w nim takiego genialnego? Ostatni raz się dałem nabrać na te chłyty w 2006 roku gdy wychodził Crysis. Jakież to genialne się wydawało po trailerze! Teraz to nie robi najmniejszego wrażenia
    • avatar
     Konto usunięte
     -21
     II Wojna Światowa była bardziej ekscytująca.
     • avatar
      mutissj
      0
      Nie lepiej zagrać w Call of Duty?
      • avatar
       mutissj
       0
       Kiedy premiera?