Serwery plików NAS

Wydajność i elastyczność - nowe NAS-y od Synology

przeczytasz w 1 min.

Firma Synology wprowadziła do sprzedaży w naszym kraju dwa nowe serwery NAS dla małych i średnich przedsiębiorstw – DiskStation DS1819+ oraz (przeznaczony do montażu w szafie) RackStation RS1619xs+. Cechuje je przede wszystkim wydajność i elastyczność.

Niewielki, ale podatny na rozbudowę DiskStation DS1819+ oraz elastyczny RackStation RS1619xs+ do montażu w szafie to najnowsze serwery NAS dla małych i średnich przedsiębiorstw, jakie firma Synology wprowadziła niedawno do sprzedaży.

DS1819+ to 8-zatokowy NAS, który może zaoferować nawet 216 TB pojemności oraz bardzo wysoką wydajność, na poziomie 2045 MB/s (odczyt) i 656 MB/s (zapis). Jego sercem jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,1 GHz, któremu towarzyszą 4 GB pamięci RAM. W przypadku takiej konieczności, można rozszerzyć tę ostatnią do 32 GB. 

Nowy DiskStation ma cztery gigabitowe gniazda Ethernet i jedno gniazdo rozszerzeń PCIe, oferuje zestaw narzędzi zabezpieczających dane (na czele z 256-bitowym szyfrowaniem AES, dwustopniowym uwierzytelnianiem i blokadą AppArmor) oraz oddaje do dyspozycji użytkowników szereg aplikacji usprawniających współpracę, wirtualizację i wykonywanie kopii zapasowych.

Synology DiskStation DS1819+ 

„Jest to niewielkie urządzenie pamięci NAS o doskonałych możliwościach rozbudowy, stanowiące idealną inwestycję dla małych i średnich firm. [DS819+] może pełnić rolę więcej niż tylko zwykłego serwera plików lub miejsca docelowego przechowywania kopii zapasowych, tak aby spełniać różne wymagania biznesowych dzięki wszystkim wbudowanym aplikacjom” – powiedział Kevin Meng, kierownik ds. produktu Synology Inc.

RS1619xs+ jest z kolei 4-zatokowym modelem przeznaczonym do montażu w szafie rackowej (1U). Obsługuje nośniki SSD w standardzie M.2 (2280), cechuje się elastycznością oraz funkcjonalnością i intuicyjnością obsługi, co zapewnia system DiskStation Manager, a także wysoką przepustowością sekwencyjną – na poziomie 1523 MB/s.

Synology RackStation RS1619xs+ 

O wydajność dbają tutaj czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,7 GHz i 8 GB DDR4 RAM (z opcją rozszerzenia do 64 GB). Producent dodaje, że RS1619xs+ jest „wyposażony w bogate w funkcje aplikacje do współpracy”, co czyni z niego „idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, poprawiające efektywność współpracy”. 

Źródło: Synology

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  0
  Prawie 5k za obudowę która ma "wysoką wydajność, na poziomie 2045 MB/s (odczyt) i 656 MB/s " z 4 interfejsami gigabitowymi przez które wyjdzie po agregacji max 400MB/s.
  Więc żeby osiągnąć taką wydajność trzeba dokupić dodatkową katę 10GB z 1k. A gdzie dyski? Słabo to wygląda.
  • avatar
   rahl_r
   0
   Cena jest ok - płacisz za całość łącznie z dopracowanym softem i supportem. Brak wbudowanych 10gbit to jednak duuuuży minus.
   Testy oderwane od rzeczywistości
   Jak wpakujesz w slot podwójną kartę 10Gbit to z mechanicznych dysków nie wyciągniesz takiej wydajności, a nie sądzę aby ktoś wkładał do NAS'a dyski SSD bo to się mija z celem i jest kompletnie nieopłacalne, z drugiej strony jak wsadzisz do slotu PCI-e Nvme to będziesz mieć super-bufor i bardzo dobry czas dostępu, ale o przepustowości możesz zapomnieć (jak napisane powyżej).