Konsole do gier

System trofeów na Playstation 3 stał się faktem

przeczytasz w 0 min.

Dziś miała miejsce zapowiadana aktualizacja firmware'u konsoli PS3 oznaczona numerkiem 2.40. Tym samym system trofeów w grach na tą właśnie konsole stał sie faktem. Jednocześnie pierwsze, już wydane gry mające wspierać nową funkcjonalność PS3 otrzymały nowe patch'e dostosowujące je do wspomnianego wyżej systemu. Jedną z nich jest Super Stardust HD, który dziś został zaktualizowany do wersji 4.00.

Praktycznie w tym samym momencie co update firmware'u w sieci pojawiły się pierwsze pogłoski o wprowadzeniu systemu trofeów w innych, pełnoprawnych produkcjach. Na tą chwilę wiadomo już, że nową funkcjonalność PS3 wykorzysta wkrótce gra Uncharted: Drake's Fortune.


Trochę szkoda, że jak na razie wszystkie zapowiedzi dotyczą własnych produkcji Sony Computer Entertainment i tak niewiele jest informacji wskazujących, aby trofeami zainteresowali się inni producenci. Pojawiło się jednak małe światełko w tunelu. Oto Simon Phipps, projektant ze studia Criterion Games, za pośrednictwem Playstation.blog dał jasno do zrozumienia, że system trofeów pojawi się także w Burnout Paradise, ale na pewno nie w zbliżającej się aktualizacji oznaczonej kodowo Cagney. Gracze mogą być jednak pewni, że jeśli obecnie uda im się coś osiągnąć podczas rozgrywki, a w systemie nagród stworzonym przez Criterion Games będzie to jasno sklasyfikowane to w momencie pojawienia się wspomnianej wyżej łatki otrzymają stosowne trofeum. Mamy nadzieje, że to im się uda:)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!