SSD

Szybkie dyski SSD od nowej firmy PhotoFast

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowa firma PhotoFast zaprezentowała dyski SSD (Solid State Drive) wyposażone w kontroler Indilinx. Napędy z interfejsem SATA 3.0 Gbps, zostały nazwane G-Monster V4S i oferują pojemność 32, 64128 GB.

Produkty zostały wykonane w technologii SLC (single-level cell) NAND flash i oferują transfery na poziomie 270 MB/s odczyt i 190 MB/s zapis (30 MB/s dla Random Writes). Ponadto - według producenta - nowy dysk SSD posiada czas pracy (MTBF – MeanTime Between Failure) wynoszący powyżej 1.5 miliona godzin oraz 64 MB pamięci RAM Elpidy.

Producent udziela na produkt jeden rok gwarancji. G-Monster V4S zadebiutują w połowie kwietnia w Japonii i jako pierwsze będą dostępne o pojemności 32 i 64 GB. Czyżby szykował się godny konkurent dla pozostałych firm?

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Cena zapewne bardzo duża, taki dysk ssd z małą pojemnośćią to się na winde nadaje a normalne dyski na magazyny danych.
 • avatar
  Darodaredevil
  ehh gdyby tak jeszcze za szykbościa szłą niższa cena.. :P:P
 • avatar
  Konto usunięte
  Ehhh dzieciaki nie narzekajcie. Mnie na przykład cieszy ten atykuł ponieważ firma PhotoFast nie wydaje się zbyt znana a to znaczy że zainteresowanie dyskami SSD jest coraz większe, nawet małe firmy mogą inwestować w tą technologię a to oznacza że koszty produkcji relatywnie szybko spadną. Czytajcie między wierszami.
 • avatar
  Konto usunięte
  No mi sie ten rok gwarancji niekoniecznie podoba (nie sa zbyt żywotne na to wyglada).
  A co do ceny to taniej spiac 2 dyski o 10 ktotnie wiekszej wielkosci w raid i mamy podobny transfer (a co dopiero zaszalec w z 4 w raid ;)) )
  Ja jestem tylko ciekaw jak one wspolpracuja w raidzie takie SSD i czy padne na kolana widzac transfery ;). Mam SSD Patriota 64gb i jakos szalu niema w porownaniu do Raid z 2x250WD Raid Ed ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  co jak co, ale dla potrzeb domowych nie widzie puki co konieczności kupowania dysku ssd - są jeszcze zbyt drogie - dla firm, które potrzebują szybkiego dostępu do dużej ilości danych jak najbardziej mogą się przydać - ja czekam aż będą tańsze :/
 • avatar
  Konto usunięte
  A jak wyglada wydajnosc kontrolera I/O? Zawsze pomijacie najwazniejszy parametr dyskow SSD.
 • avatar
  ElFi_
  Trzeba tu rozgraniczyć pewną kwestię, napęd może mieć tylko układ pośredniczący (cała tanizna SSDkowa) lub procesor IO. Procesor IO spotkamy w napędach SSD Intela i zawsze będzie mu towarzyszyć jakaś pamięć cache (głównie dla akceleracji zapisu). Układ pośredniczący to w zasadzie zwalniacz;). Kontroler wspomniany w tym newsie należy raczej do pierwszej grupy.....