HDD

Szybko i bezpiecznie: dysk SSD/HDD

przeczytasz w 1 min.

Firma Raidon przedstawia HyBrid Disk, magazyn danych, który łączy dwie technologie w jeden obudowie. Dysk SSD jest odpowiedzialny za bieżącą pracę z plikami, a standardowym HDD tworzona jest kopia zapasowa.

HyBrid DiskRozwiązanie takie łączy szybkość działania dysku SSD, skracając czas uruchamiania komputera i dostępu do danych, ze znacznie większą pojemnością tradycyjnego HDD. Oczywiście, jeśli nasz podstawowy dysk (SSD) ulegnie uszkodzeniu, będziemy mieli dostęp do danych, które są zapisane na "twardzielu" (3,5" HDD).

Ciekawym rozwiązaniem, jakie firma Raidon zastosowała w HyBrid to możliwość wyciągnięcia dysk SSD z obudowy i używania go jako zewnętrznego urządzenie do przenoszenia danych. Najciekawszą jednak funkcją jest to, że jeśli na nasz dysk zostaną skopiowane jakieś nowe dane i później ten dysk włożymy do obudowy urządzenia HyBrid to nowe dane z dysku SSD zostaną automatycznie zachowane na dysku HDD.

Urządzenie ma być dostępne na rynku w kwietniu, jako napęd wewnętrzny. Później przewidywana jest także wersja zewnętrzna. Na chwilę obecną nie znamy ceny ani oferowanych pojemności.
 

Źródło: TechSpot

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  albo w opisie dzialania tego wynalazku sa jakies bledy, albo ktos upadl na glowe projektujac taka hubryde.

  ciekawe w jaki sposob ta wieksza pojemnosc HDD, kozysta z szybkosci SSD???

  aaa, wiem! :D, tam jest pewnie detektor intencji uzytkownika, ktory skanujac mozg sprawdza, ktorych programow bedziemy uzywac i zanim jeszcze wlaczymy komputer "hybryda" kopiuje dana zawartosc na dysk SSD. Tak, to ma sens. :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A ja zawsze słyszę, że SSD bezpieczniejsze jak zwykłe...a tutaj wychodzi na to że zwykły bezpieczniejszy :D :D :D.

   Moim zdaniem, nie chodzi tu o bezpieczeństwo a to to że SSD są po prostu MAŁE i trzeba mieć zawsze zwykły na trzymanie danych, a ten jest "w jednym".

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nie martwcie się, cena i tak będzie zabójcza "za nowość"