Komputery

Tablet PC za mniej niż 300 dolarów

przeczytasz w 1 min.

Jeden z bloggerów strony TechCrunch postanowił jakiś czas temu stworzyć tanie urządzenie typu Tablet PC, uznając, że te dostępne na rynku są zdecydowanie zbyt drogie. Za cel postawił sobie kwotę 200 dolarów. Urządzenie miało służyć głównie do wygodnego korzystania z Internetu przy pomocy przeglądarki WWW.

Po kilku miesiącach projekt zaczął nabierać rzeczywistych kształtów. Na stronie TechCrunch pojawiło się kilka zdjęć i filmów prototypu urządzenia, które zostało przez twórców ochrzczone nazwą kodową CrunchPad. Co prawda planowana cena tabletu będzie wynosiła o około 100 dolarów więcej, niż początkowo planowano, ale jego konfiguracja sprzętowa w dużym stopniu to rekompensuje.

I tak, Tablet PC za 300 dolarów dysponuje 12-calowym ekranem dotykowymrozdzielczości 1024x768, procesorem VIA Nano, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci flash na przechowywanie danych. Nie zapomniano tez o WiFi, kamerze, wbudowanej baterii i akcelerometrze (pozwalającym łatwo zmieniać orientację ekranu). Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Ubuntu Linux, na którym działa jedna aplikacja – przeglądarka WWW z obsługą Javy i Flasha.

CrunchPad ma wymiary 31.7 x 24.6 x 3.3 cm i waży niecałe 1.4 kilograma. Teraz twórcy taniego Tablet PC zastanawiają się nad otwarciem własnej firmy i rozpoczęciem seryjnej produkcji swoich urządzeń.

Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie u źródła, na tej stronie.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Hmm, nie dali by rady wcisnąć odtwarzacza multimediów divx/mp3, jakiejś przeglądarki grafiki? Wszystko w Ubuntu maja po ręką, można by użyć klawiszy na panelu do przełączania między aplikacjami na wzór klawiatur multimedialnych. Do tego regulacja głośności na potencjometrze i czytnik kart flash.
  Swoją drogą szkoda że dolar/euro stoją tak wysoko bo byłby to sprzęt godny polecenia.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   w tej cenie można kupić netbooka, który nie dość że wydajniejszy to znacznie bardziej funkcjonalny, a jak ktoś chce sobie podotykać to rozsądniej kupić pocketPC z wifi i ekranem VGA (szybkość pewnie podobna, ale mieści się w kieszeni, ma telefon i masę aplikacji)