Technologie i Firma

Tablica Jamboard - Google chce usprawniać współpracę

przeczytasz w 1 min.

Jamboard to jedno z najciekawszych urządzeń biurowych, jakie ostatnio wprowadziła na rynek firma Google. Teraz chce, by zyskało sympatię użytkowników.

Nowym sposobem na pracę w zespołach – tym według firmy Google jest jej Jamboard. To biurowy gadżet, który od jakiegoś czasu jest częścią oferty G Suite, a wkrótce (jak się dowiedzieliśmy) stanie się jej usługą podstawową. 

Jamboard - biurowa tablica na miarę XXI wieku

Wprowadzone na (niestety nie nasz) rynek kilka miesięcy temu urządzenie Jamboard to interaktywna tablica, która ma istotne atuty. Pierwszym z nich jest prosta obsługa: jest białe pole robocze, są pisaki i jest ścierka – to zatem zestaw, z którym nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu.

Drugi atut to właśnie to, co ma sprawiać, że burze mózgów, konferencje i spotkania w zespołach będą bardziej efektywne. Mowa mianowicie o automatycznej synchronizacji zawartości tablicy z dokumentami na komputerach i smartfonach pozostałych uczestników.

Jako że jest to usługa oferowana w ramach G Suite, do dyspozycji oddane są kluczowe aplikacje, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Treści w tych rozmaitych dokumentach są w czasie rzeczywistym aktualizowane u „wszystkich”.

Czym Jamboard jest tak naprawdę?

To nic innego jak 55-calowy, dotykowy wyświetlacz z modułami łączności bezprzewodowej, pozwalającymi, by działy się „cuda”. Wśród kluczowych cech kosztującej 5 tysięcy dolarów tablicy Jamboard firma Google wymienia między innymi:

  • rozdzielczość 4K, 
  • rozpoznawanie 16 punktów dotyku, 
  • czytanie dotyku z częstotliwością 120 Hz, 
  • odświeżanie obrazu z częstotliwością 60 Hz, 
  • dokładność na poziomie 1 mm, 
  • obsługa Wi-Fi, Bluetooth i NFC, 
  • oraz wbudowane głośniki, mikrofony i kamery.

Na koniec dodajmy, że powodem, dla którego piszemy o tej tablicy jest fakt, że za kilka tygodni usługa Jamboard zostanie przeniesiona z listy usług dodatkowych na listę usług podstawowych. To oznacza, że „usługa ta będzie objęta istniejącą umową G Suite i będzie oferować ten sam poziom pomocy technicznej i działania usługi co inne usługi podstawowe”.

Być może więc wkrótce doczekamy się też debiutu urządzenia w naszym kraju.

Źródło: Google

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!