Gry komputerowe

Tak wyglądają rycerskie pojedynki w Mordhau

przeczytasz w 1 min.

Twórcy gry Mordhau zapewniają, że zależy im na jak najwierniejszym odwzorowaniu średniowiecznych potyczek rycerskich. Zobaczcie, jak im idzie.

Miłośnicy rycerskich klimatów wciąż czekają na Kingdom Come: Deliverance. Będzie to jednak gra opierająca się na „singlu”. Fanów wieloosobowych potyczek może zainteresować fakt, że obecnie trwają też prace nad sieciowym symulatorem rycerza. Zobaczcie jak prezentuje się walka w Mordhau.

Mordhau jest sieciową grą akcji osadzoną w średniowieczu, która pozwoli graczom stanąć ze sobą w szranki. Całość opierać ma się na bardzo zaawansowanej mechanice walki, na czele z precyzyjnym wymierzaniem cięć mieczem i różnorodnymi manewrami. Jak to ma wyglądać w praktyce? Aby się dowiedzieć, obejrzyjcie filmik poniżej (tylko pamiętajcie, że jest to zapis z wersji pre-alpha):

Oprócz emocjonującej walki Mordhau zaoferować ma również szerokie opcje personalizacji rycerza i jego ekwipunku. Oczywiście zbroja i oręż jaki wybierzemy, będą miała realny wpływ na szybkość ruchów naszego wojownika. Twórcy zapowiadają też liczne tryby rozgrywki, choć najważniejszymi będą oczywiście klasyczne Deathmatch i Team Deathmatch.

Kiedy premiera? Obecnie nie ma na ten temat żadnych informacji.

Źródło: Dark Side of Gaming, Morhau

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  toddlockwood
  1
  Potencjał ma... tylko jak robią symulator walk rycerskich to chociaz mogli zadbać o historycznośc uzbrojenia. Bo wygląda to tak jakby ci rycerze mieli uzbrojenie z rozrzutem 1000 lat. Od wczesnego śr, po renesans albo i później. I to tak wszytko w kotle wymieszane. Równie dobrze mogli by mieć szable wz 21. Ehh... Niech deliverance będzie dobre.
  • avatar
   Yogii26
   0
   Daleki jestem od stwierdzenia że jest to symulator w takiej postaci, w jakiej go sobie wyobrażamy. Bardziej będzie to jeden z tych symulatorów, o których wiemy że nimi nie są (np. seria Truck Simulator). Tym niemniej nie przeszkadza mi szeroka różnorodność dostępnego oręża bo to z punktu widzenia gracza jest jedynie na + (oczywiście jeśli oręż będzie stosownie zbalansowany względem siebie). Gra zapowiada się interesująco zarówno dla nowych graczy jak i "starych wyjadaczy" tego typu gatunku rozrywki jak ja, ale to już trzeba będzie zweryfikować po odległej premierze.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wygląda jakby wykorzystali w całości system walki z kingdom come.
    • avatar
     C24k3n
     0
     Jak dla mnie wygląda świetnie, a to dopiero Pre-Alpha. Niestety, jeśli będzie to kolejna gra oferująca walki na arenie to bardziej niż szybko się ludziom znudzi. Powinni wypuścić coś z rozmachem. Np. Otwarty świat z mapami ziemi, prawdziwe kraje i historyczne walki o tereny, surowce itd. Kolejne DLC powiększały by świat o nowe tereny, kontynenty. Na początku gry klient gry mógł by ważyć niewiele lecz na końcu hehe. :D
     Takie sobie marzenie. ;P
     • avatar
      ChrisDeFirenze
      0
      Dostęp do bety - 40$. Kogoś tam ładnie poj*****.
      Lepiej poczekać i dostać pełny produkt, niż bawić się trochę wcześniej i nieraz doświadczać problemów.. no i być beta-testerem za dwie stówy.
      • avatar
       SirMichael
       0
       takie przerobione chivalry. Na pewno nie wydam na to więcej jak 20pln. :)