Pamięć RAM

TeamGroup zapowiada pamięci DDR5 RAM. Kiedy nowe moduły trafią do sprzedaży?

przeczytasz w 1 min.

TeamGroup ma być jednym z pierwszych producentów, który wprowadzi do sprzedaży pamięci DDR5 RAM. Choć do wypuszczenia modułów pozostało jeszcze sporo czasu, producent już teraz uchylił rąbka tajemnicy na temat planowanych konstrukcji.

Pamięci DDR5 RAM zastąpią obecną generację DDR4 RAM. Nowy standard ma cechować się wyższą przepustowością i niższym napięciem zasilającym, co przełoży się na poprawę wydajności i efektywności energetycznej komputerów. Do premiery nowych pamięci przygotowuje się firma TeamGroup.

TeamGroup zapowiada pamięci DDR5 RAM

Pierwsze modele tajwańskiego producenta nie będą imponować osiągami – przygotowuje on moduły z serii Elite o pojemności 16 GB, które mają pracować „tylko” z częstotliwością 4800 MHz (specyfikacja standardu przewiduje moduły o taktowaniu nawet 8400 MHz). Warto jednak zauważyć, że kości będą zasilane napięciem 1,1 V, co powinno przełożyć się na mniejszy pobór mocy względem układów DDR4 RAM.

Dodatkowym atutem nowych pamięci będzie wbudowany system korekcji błędów (ECC), co pozwoli poprawić stabilność działania komputera. Nie będzie on jednak wymagać dodatkowego układu, jak w przypadku wcześniejszych modułów RAM.

TeamGroup Elite DDR5

Kiedy premiera pamięci TeamGroup DDR5 RAM?

TeamGroup chwali się, że już przygotowuje się do premiery nowego standardu i ma zamiar objąć pozycję lidera rynku pamięci DDR5.

TeamGroup poczynił liczne przygotowania w 2020 roku, aby objąć pozycję lidera rynku pamięci DDR5 i będzie koordynować swoje premiery pamięci DDR5 z premierami platform dwóch największych producentów procesorów - Intel i AMD. Oczekuje się, że pamięci DDR5 będą dostępne już w trzecim kwartale 2021 roku.

Na premierę nowych pamięci będziemy musieli jeszcze "trochę" poczekać – moduły TeamGroup Elite DDR5 mają zadebiutować dopiero w trzecim kwartale 2021 roku, co podobno ma być połączone z premierami nowych platform Intela i AMD. Pozostaje więc cierpliwie czekać. Również na moduły innych firm.

Źródło: TeamGroup

Zobacz więcej o pamięciach RAM:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoulRak3r
  5
  ŁAŁ ta grafika z modułem RAM! To oficjalny materiał marketingowy od TeamGrpup czy redakcja zrobiła sobie jaja i cos takiego skleciła na szybko w paincie? :D
  • avatar
   Mario2k
   2
   No to do jesieni pozostajemy na starej platformie DDR4
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    no fajnie. wincyj hyrcuf na RAM, ale ...... więcej taktów. więc na start bardziej się będą gotowały przy porównywalnej efektywnej szybkości :P
    • avatar
     MrRadeonXT
     0
     tak serio ile taki ram może prądu pobierać nawet po mocnym oc ? 10w jedna kość ? już nie mówie o tak mocno podkręconych jak moje
     • avatar
      greghostor
      0
      może i będą "testowe modele" 16GB za ponad 1000zł to proszę bardzo