Gry komputerowe

Techland BoxOff Play: debiut platformy już za tydzień

przeczytasz w 2 min.

Chmurowe granie po polsku.

BoxOff Play logo

Debiut usługi Techland BoxOff Play odbędzie się dokładnie za tydzień. Przypomnijmy sobie czym ona w ogóle jest.

Techland BoxOff Play to pierwsza na polskim rynku platforma z nielimitowanym dostęp do gier komputerowych. Wykorzystuje ona chmurową technologię Cloudpaging (dostarczaną przez firmę OXYCOM), co oznacza, że użytkownik nie musi pobierać całej gry, aby rozpocząć zabawę – do jej uruchomienia wystarczy 20 proc. 

Dostęp do platformy będziemy mogli uzyskać wykupując jeden lub kilka miesięcznych abonamentów – w każdym pakiecie znajdziemy kilka tytułów powiązanych ze sobą w jakiś sposób. Szczegóły niestety są jak dotąd nieznane. Wiemy tylko tyle, że w ofercie startowej znajdzie się około 100 tytułów, a baza ma być systematycznie rozszerzana. 

W ciągu ostatnich kilku tygodni trwały beta testy platformy BoxOff Play. Właściciele – Techland – zapewniają, że uwzględnili opinie testerów, dzięki czemu udało się zwiększyć ergonomie obsługi i polepszyć intuicyjność.

The Inner World
The Inner World - jedna z pierwszych potwierdzonych gier na platformie BoxOff Play.

„Niebezpieczeństwem testów wewnętrznych jest paradoksalnie zbyt dobre zaznajomienie z tematem. Dlatego tak ważny przy tworzeniu BoxOff Play był dla nas głos bezpośrednich użytkowników, którzy jako osoby „z zewnątrz” potrafili zwrócić uwagę na całkiem nieoczekiwane aspekty rozwiązania” – mówi Ireneusz Wróblewski Prezes Zarządu OXYCOM.

„Zaangażowanie potencjalnych odbiorców już na tym etapie było zdecydowanie dobrym posunięciem, które przekłada się na finalny rezultat. Niezależnie od już uzyskanego feedbacku prace rozwojowe i testy trwają cały czas, gdyż projekt BoxOff Play będzie cały czas rozwijany, tak pod kątem funkcjonalności, jak i kontentu” – dodał.

Start platformy skomentował także Tomasz Gawlikowski, kierownik marketingu Wydawnictwa Techland: „BoxOff Play to prawdziwa innowacja na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że spotkała się z tak ogromnym uznaniem graczy. Zainteresowanie testami niemal dwukrotnie przekroczyło nasze oczekiwania. Wnioski z przeprowadzonych testów pokazały także jak ogromnym zaangażowaniem wykazywali się użytkownicy. Bardzo cieszymy się, że tak duża liczba osób chce uczestniczyć w budowaniu ®ewolucji w świecie gier””.

Przypomnijmy – start BoxOff Play już 9 czerwca.

Źródło: Techland

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mordehigh
  4
  Ja tam zostanę przy moich tradycyjnych pudełeczkach ,ta cała procedura pójścia do sklepu, dźwięk rozrywanej folii , charakterystyczne trzaśnięcie otwieranego pudełka , ten zapach świeżego chińskiego plastiku , to wszystko sprawia że aż chce się grać , a tak , te gry będą jakby pożyczone , to nie to samo
  • avatar
   Balrogos
   0
   Kolejny cloud/stream gejming nie wiem komu to potrzebne ;/
   • avatar
    pr0l4nd
    0
    Jakiego trzeba mieć neta, żeby to uciągnąć?