Gry

Techland chciałby przejąć prace nad Dead Island 2

przeczytasz w 1 min.

Wydaje się, że byłoby to korzystny dla graczy obrót spraw.

Dead Island 2 gra

Swojego czasu nie brakowało opinii, iż przed marką Dead Island rysuje się wielka przyszłość. Niestety dysponujące prawami do niej Deep Silver ma obecnie spore kłopoty z wykorzystaniem tego wciąż bardzo dużego potencjału.

Powierzenie przygotowania Dead Island 2 studiu Yager okazało się decyzją mało trafną. Początkowo premierę opóźniano, ale ostatecznie doszło do tego, że zerwano współpracę i zawieszono prace nad grą.

Co gorsza, nie wiadomo na jakim są one etapie oraz kto podejmie się ich kontynuowania. Czy są szanse na to, aby był to Techland, dzięki któremu świat o Dead Island w ogóle usłyszał? Wygląda na to, że wiele zależy od Deep Silver, ponieważ Techland zdaje się być tym zainteresowany. Tak przynajmniej wnioskować można z wypowiedzi Tymona Smektały.

„Ja osobiście bardzo chciałbym wrócić do Dead Island, bo naprawdę kocham tę grę. Myślę, że na rynku jest miejsce zarówno dla Dead Island jak i dla Dying Light. Wystarczy tylko znaleźć coś, co różni obydwa tytuły, co wyznacza wyraźną granicę. Myślę, że jest to wykonalne. W zasadzie to moglibyśmy być my. Kiedy coś takiego się dzieje w branży to zawsze jest to smutna wiadomość. Nigdy nie jesteś szczęśliwy z tego, że jakiś inny deweloper nie podołał zadaniu. Mam nadzieję, że zobaczymy w przyszłości kolejne Dead Island i nie raz usłyszymy też o studiu Yager.”

Wydaje się, że powierzenie Dead Island 2 studiu Techland byłoby decyzją korzystną dla graczy. Nie jest przecież tajemnicą, iż wrocławska ekipa to w branży jedni z największych specjalistów od gier z  zombie w rolach głównych.

Źródło: vg247

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  To ja jestem za, chociaż to się pewnie nie wydarzy.
  • avatar
   SoulRak3r
   -2
   Jest dużo ekip na świecie, które mogły by się podjąć tego zadania. Sądzę że wydawca jednak nie zdecyduje się na Techland gdyż wyglądało by tak jak by wracał do nich z płaczem.
   • avatar
    kic85
    0
    Wybaczcie , że wypowiem się za niektórych ale :
    Chcemy Techland , który odwalił dobrą robotę z Dead Island
    Chcemy Dead Island II.
    Dziękuje