Telefony

Telefon D-Link rozpoznaje emocje i zdobywa prestiżowe nagrody

przeczytasz w 1 min.

Telefon D-Link FuCHAT otrzymał brązową nagrodę na prestiżowym konkursie International Design Excellence Awards w kategorii sprzętu koncepcyjnego i prototypów wykorzystywanych w komunikacji. FuCHAT to telefon bezprzewodowy, który potrafi wyczuć stan emocjonalny użytkownika i w zależności od tego przełączać się w odpowiedni tryb pracy.  

Telefon nowej generacji FuCHAT może być używany jako tradycyjny telefon stacjonarny lub telefon VoIP. Posiada wbudowane czujniki, które potrafią rozpoznać stan głosu i temperaturę ciała użytkownika, określając na tej podstawie jego stan emocjonalny.

Po rozpoznaniu stanu ducha właściciela, telefon przełącza się na odpowiedni tryb pracy. Zmiany można zauważyć po prezentowanych na wyświetlaczu danych oraz emitowanych przez telefon dźwiękach. Informacje zdobyte na temat właściciela zostają przekazane jego rozmówcy, dzięki czemu może on łatwo rozpoznać czy osoba, z którą rozmawia kłamie lub jest po prostu smutna.

Telefon może pełnić jednocześnie funkcję kalendarza z możliwością przypominania o bieżących wydarzeniach oraz konfiguracji do odrzucania rozmów podczas ważnych spotkań. FuCHAT sprawdzi także aktualną pogodę oraz da znać osobie dzwoniącej, że właściciel jest akurat zajęty.

Nowy telefon D-Linka został wykonany z odnawialnego plastiku, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska.

O konkursie IDEA

IDEA (International Design Exellence Awards) to coroczny konkurs organizowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych (IDSA). Przyznając nagrody, jury bierze pod uwagę nie tylko innowacyjność i estetykę ocenianych produktów, ale także ich wpływ na środowisko czy funkcjonalność.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    FUchat - nazwa pasuje to tej czerwonej buźki xD