Telefony

Telefon G1 w Polsce i to bez simlocka?

przeczytasz w 1 min.

Dla hobbystów pragnących poznać bliżej mobilny system operacyjny Android brzmi to niemal zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe. Od wczoraj za cenę 399 USD (plus koszty przesyłki, VAT oraz 25 USD za członkostwo w programie Android Market) możemy nabyć deweloperski egzemplarz G1 z bootloaderem pozwalającym uruchamiać sprzęt z samodzielnie przygotowanym oprogramowaniem systemowym.

Google po raz kolejny udowodniło, że potrafi dotrzymywać danego słowa. Spełniają się więc zeszłoroczne zapowiedzi dotyczące otwartości platformy. W pełni odblokowany G1 pozwoli twórcom oprogramowania na eksperymenty idące znacznie dalej, niż przewiduje to standardowy interfejs programistyczny udostępniony przez Google.

Okazuję się, że marzenia naprawdę się spełniają, a potwierdzić to może gest jaki wykonało Google w stronę deweloperów. Ciekawostką o której warto wspomnieć jest, że z Europy centralnej i wschodniej zamówienia przyjmowane są jedynie z Polski i Węgier.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Hehe... ten android drożej od iPhona wychodzi ;d, od wielu innych telefonow zresztą też. Chyba, że jakoś Vat można ominąć, w końcu to prezent ;p
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   400$ wcale nie tak dużo ;) a za iPhona 3G odblokowanego na ebayu każą płacić najmarniej 500$ i dodatkowo funkcje developerskie zablokowane ;) Patrząc dalej Andromeda ma szansę wybić Symbiana i M$, już tyle firm wspiera to oprogramowanie ;)