Telefony

Telefony Nokii jak karty debetowe już niebawem

przeczytasz w 1 min.

Sporo się mówiło o płatnościach za pośrednictwem telefonów - jako o rewolucyjnym sposobie na zwiększenie ich funkcjonalności o kolejny gadżet.

Ale jedni zmienili nieco ideę i ekspresowo wdrożyli system płatności SMS (na przykład jadąc autobusem możemy gdzieniegdzie kupić bilet wysyłając wiadomość tekstową pod wskazany numer), a inni doszukiwali się w tym licznych zagrożeń, większej awaryjności, łakomych złodziei.

Wygląda na to, że fińska Nokia bez zbędnego szemrania przeszła od słów do czynów i już niebawem na rynku pojawią się pierwsze telefony umożliwiające płatności "zbliżeniowe".

Niestety konkretne informacje na ten temat były bardzo lakoniczne. Koncern planuje wdrożyć technologię Near Field Communications już w 2011 roku i w rozwiązanie wyposażone zostaną w zasadzie wszystkie smartfony Nokii.

Źródło: NFC World

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mialem zamiar zalatiwc sobie karte paypass, ale zrezygnowalem ze wzgledu na olbrzymie ryzyko straty srodkow, nie posiada pinu, ani zadnego zabezpieczenia poza ustaleniem dziennej maksymalnej kwoty do wydania. 100zl to zawsze 100zl :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Trochę poza tematem

   Jak to jest możliwe, że nowe telefony Nokii wkrótce po premierze są kopiowane przez chińczyków i dostają jedną dodatkową opcję:
   drugą kartę SIM.
   Tymczasem taka super hiper firma nie potrafi zrobić karty na 2 simy?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    no właśnie, ja jestem zmuszony kupić chinczyka bo nie ma telefonu na 2 karty działające jednocześnie na rynku, dopiero niedawno weszły myPhony z dualSimem np. ten MyPhone 2050 handy, ktoś może ma taki przetestowany?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Kolejny patent na to by skłaniać ludzi do wydawania pieniędzy na prawo i lewo :/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Technologia NFC jest już w Polsce. MasterCard wraz z Samsungiem oraz Inteligo uruchomili pilot tego rozwiazania
      http://www.inteligo.pl/pliki/NFC-prezentacja.pdf