Monitory

Telewizor LG Cinema 47” ma certyfikat Full HD 3D

przeczytasz w 1 min.

Oferowany przez LG telewizor w technologii Cinema 3D - model 47LW570S-ZD, otrzymał oficjalny certyfikat gwarantujący uzyskanie obrazu Full HD w trybie 3D.

Opracowana przez firmę technologia polaryzacyjna - Film Patterned Retarder (FPR) zastosowana w telewizorach Cinema 3D tworzy wrażenie trójwymiarowej głębi. Dzieje się tak dzięki udostępnianiu dwóch obrazów dla każdego oka oddzielnie. Następnie, dzięki okularom polaryzacyjnym LG łączącym je w całość, zyskujemy jednolity obraz bez rozmyć, migotania i zakłóceń w rozdzielczości Full HD.
 

Telewizor LG Cinema 3D Full HD
 

Zaletą najnowszej technologii LG jest również możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając tym samym płynność ruchu niedostępną przy zastosowaniu okularów migawkowych.

Certyfikat przyznało VDE (Verband der Elektrotechnik), jedno z  największych międzynarodowych stowarzyszeń techniczno-naukowych w  Europie.
 

Wręczenie certyfikatu dla telewizorów LG Cinema 3D Full HD
 

To nie pierwsze wyróżnienie telewizorów Cinema 3D. Dwie liczące się europejskie instytucje wydające atesty jakości i bezpieczeństwa - TÜV oraz Intertek, przyznały telewizorom LG Cinema 3D certyfikat potwierdzający brak efektu migotania obrazu.
 

Więcej o technologii 3D:

Źródło: LG

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Czy wyeliminowano też zaciemnienie obrazu po założeniu okularów? Byłem ostatnio na Transformers 3d w Cinema City i jasność obrazu a raczej jej brak jest dla mnie nie do przyjęcia.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Certyfikat FullHD 3D, Certyfikat potwierdzający brak migotania obrazu...wszystko zaczyna się sprowadzać do certyfikatów??
   Kiedyś telewizory nie miały żadnych certyfikatów i też było ok.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja byłem wczoraj na Potterze. Masakra. Ciemno jak w du..., kolorów brak i efekt 3d był tak marny, że zamiast na zewnątrz akcja działa się wewnątrz ekranu, plus rozdzielczość, która była chyba tak niska jak alan wake na xboksie. Nigdy więcej, gówno i jeszcze raz gówno. Byle by kasę od biednych ludzi ciągnąć.
    • avatar
     mgkiler
     0
     A czy ja obroce glowe to nie trace efektu 3d?

     Normalnie filtr polaryzacyjny przepuszcza swiatlo o odpowiednik kacie polaryzacji. Jak obrocimy filtr to inny rodzaj swiatla przepuszcza.
     Jak ktos nie wiezy to niech wezmie filtr polaryzacyjny jaki sie stosuje np w fotografi i obraca patrzac na obraz z ekranu LCD.

     Czyli z tego wniosek ze jak obroce glowe o np 30-45 stopni to zaczne widziec ghosting, a jak o 90 stopni to lewy obraz zamieni sie z prawym...
     Rewelacja.
     • avatar
      benzene
      0
      A czy spadek rozdzielczości to tylko plotka?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po pierwsze - jest odwrotnie - okulary polaryzacyjne w zadnym razie nie łączą dwóch obrazów całość, tylko mają za zadanie dostarczyć osbny obraz do każdego oga. Łączenie obrazów następuje dopiero na poziomie kory mózgowej

       Po drugie - jeśli telewizor nie ma dwukrotnie większej liczby pikseli, żeby wyswietlić 2 spolaryzowane obrazy w FullHD, które następnie docierają do oczu, to nie wyswietli obrazu 3D w FullHD niezależnie jakie by mu certyfikaty nie nadali, bo po prostu jest to fizycznie niemożliwe.

       1/2 FullHD (lewe oko) + 1/2 FullHD (prawe oko) nie da w żadnym wypadku obrazu FullHD 3D. Otrzymamy obraz 3D w 1/2 FullHD.

       Niestety nie mam dokładnej specyfikacji w/w telewizora - dlatego napisałem "jeśli nie wyswietla...".
       Zastanawiające jest również to że certyfikatu FullHD 3D nie otrzymały wszystkie telwizory LG z Cinema3D tylko w/w model - być może ten model ma coś czego nie mają inne TV z tej serii (czyli dwukrotnie wiekszą liczbę pikseli)...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ostatnio byłem w saturnie i tam mieli telewizory 3d z pasywnymi okularami.
        Sam efekt był rzeczywiście dobry, zero udczucia migotania, ale widać było linie obrazu. To znaczy patrząc na telewizor od frontu mamy jedną poziomą linię filmu, jedną poziomą linię wypełnioną czernią.
        Efekt 3d działa w poziomie praktycznie pod każdym kątem.
        Natomiast rozwala się gdy odchylamy się w pionie. Zaczyna się widzieć poszczególne linie. Trzeba przyznac że ciekawa technologia.
        Tu pewnie jest podobnie, o ile nie tak samo. Zakładając ze zwiekszyli liczbe pikseli, no to może faktycznie just juz FHD
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ten certyfikat to gwarancja jakości na najwyższym poziomie. Dodatkowo do tego modelu jeszcze jakiś czas temu dostawało się przy zakupie odtwarzacz blu-ray 3D.