Gry

Telltale Games w natarciu

przeczytasz w 1 min.

Studio znane z gier w odcinkach i wskrzeszenia Monkey Island ogłasza dwa nowe tytuły.

 Warto przeczytać:
 

Dragon Age II tylko dla dorosłych

Zaczęło się od Sama & Maxa i Monkey Island, później przyszedł czas na Powrót do Przyszłości i Park Jurajski, a teraz Telltale Studios zabierają się za kolejne produkcje. Jak poinformowali właśnie przedstawiciele studia, firma podpisała z Warner Bros Interactive Entertainment umowę na stworzenie gier wideo, opartych o serię komiksów Fables (w Polsce wydane jako Baśnie) oraz serial The Walking Dead (nadawany u nas na Fox Polska). To kolejne, silne marki, które ostatnio przygarnęło pod swoje skrzydła Telltale.

W czym tkwi tajemnica sukcesu firmy z San Rafael? Sami pracownicy Telltale podkreślają oczywiście, że to efekt ciężkiej pracy i prawdziwej pasji, ale zwracają też uwagę na inny element - wydawanie gier przez sieć. Wedle Steve'a Allisona, gry sprzedawane w sklepach po 60 dolarów za sztukę już wkrótce odejdą do przeszłości i jeśli ktoś - tak jak Telltale - zawczasu nie umocni swej pozycji na rynku cyfrowej dystrybucji, może zapomnieć o sukcesach w branży gier wideo.

W roku 2010 dochody Telltale Games sięgnęły 10 milionów dolarów i było o 90% większe, niż w roku poprzednim. Czyżby przyszłość rzeczywiście należała do gier wydawanych cyfrowo, w odcinkach? Czas pokaże, a najnowsze informacje o grach wydawanych przez Telltale znajdziecie oczywiście na Benchmarku.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!