Komputery

Teraz podłączysz konsolę do monitora Apple

przeczytasz w 1 min.

Pracujesz na Maku, a jednocześnie jesteś fanem gier? Od teraz nie musisz rezygnować z monitora Apple, aby bić rekordy na PlayStation 3, Xbox’ie 360 lub Nintendo Wii.

Jeśli korzystasz z kilku komputerów różnych firm, w tym ze sprzętu Apple i nie wiesz jak je połączyć, to mamy dobrą informację. Na polskim rynku pojawią się m.in. konwerter sygnału HDMI do Mini DisplayPort oraz dodatkowe przewody wideo.

Podłączenie konsoli do monitora Apple było do tej pory niemożliwe. Wyposażenie nowoczesnego Apple Cinema Display 24”, czy Apple iMac 27” tylko w złącze Mini DisplayPort sprawiło, że użytkownicy konsoli z wyjściem HDMI nie mieli szans na jej użytkowania.
Urządzenie AT-DP200HD jest pierwszym na świecie i jedynym konwerterem sygnału HDMI do Mini DisplayPort. Jest to zaadaptowana dla graczy wersja konwertera Atlona DP200, zaprojektowanego do przekształcania sygnału mini-DVI bądź DVI z Maka lub PC, na sygnał cyfrowy.

Konwerter pobiera sygnał ze złącz HDMI konsoli lub odtwarzacza, przetwarza go i wypuszcza złączem Mini DisplayPort wprost do monitora, przy jednoczesnym utrzymaniu w rozdzielczości do 720p. Konwerter umożliwia podłączenie do najnowszych monitorów Apple urządzeń wysyłających sygnał HDMI, takich jak Xbox 360, PlayStation3, Nintendo Wii, odtwarzacz Blu-Ray, Apple TV i wielu innych.

Ponadto w sklepach pojawią się przedłużacz 1,8 m do kabla Mini DisplayPort wyposażony w gniazdo Mini DisplayPort Female, a z drugiej we wtyk Mini DisplayPort Male. Przeznaczony jest on m.in. dla użytkowników Apple Cinema Display 24".

Ostatnią nowością jest adapter gniazda DisplayPort do wtyku Mini DisplayPort został stworzony z myślą o osobach, które chcą pracować równocześnie na Maku i monitorze HP, czy Dell. Dzięki specyfikacji DisplayPort 1.2 jest on w stanie zapewnić wysoką rozdzielczość, nawet 3840x2160 px.

Sugerowane ceny:

 • AT-DP200HD Atlona HDMI to Mini DisplayPort Converter – 499 zł
 • AT13031-2 Atlona 6ft Mini DisplayPort Male/Female Extension Cable - 99  zł
 • AT13029 Atlona DisplayPort Female to Mini DisplayPort Male Adapter - 75 zł

Źródło: iSource

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Zamiast konwertera może taniej byłoby kupić monitor, albo od razu cały telewizor, jak teraz w biedrze 32cale fullHD za 999
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niewiem kto kupuje sprzęt w "biedrze". ;) Ale IMO lepiej kupić monitor, 24" FullHD to niecałe 600złotych, a do pracy będzię wygodniejsze.