Gry PlayStation 4

Przygotowanie The Last of Us na PS4 to "piekło"

przeczytasz w 1 min.

Prace nie należą tutaj do szczególnie dużych przyjemności.

The Last of Us gra PS4

Myślicie, że po stworzeniu świetnej gry na jedną platformę można później szybko i bezboleśnie przygotować wersję na inne urządzenie? Raczej nie, o czym przekonują nas teraz przedstawiciele Naughty Dog.

Na tapecie znalazło się naturalnie The Last of Us, a więc jedna z najlepszych produkcji zeszłego roku i jedna z najlepszych jakie pojawiły się w całej historii konsoli PlayStation 3. Plotki o tym, że gra trafi również na PlayStation 4 pojawiały się od bardzo dawna, aż wreszcie w poprzednim miesiącu The Last of Us: Remastered zapowiedziano oficjalnie.

Prace nad tą produkcją nie należą jednak do szczególnie dużych przyjemności. Neil Druckmann, dyrektor kreatywny Naughty Dog, wyjawił w ostatnim wywiadzie, iż nie spodziewał się, że będzie to łatwe zadanie. Okazało się ono jednak na tyle ciężkie, że określone zostało mianem "piekła".

"Spodziewaliśmy się, że będzie to piekło i to właśnie było piekło. Nasi inżynierowie są jednymi z najlepszych w branży, ale grę zoptymalizowali na PS3. Została zoptymalizowana na poziomie binarnym, ale po przeniesieniu tych rzeczy musisz wrócić na wyższy poziom, upewnić się, że wszystkie systemy są w stanie nienaruszonym i dopiero zoptymalizować grę ponownie. Nie potrafię opisać, jak trudne to zadanie."

Na szczęście prace idą podobno dość dobrym tempem i wydaje się, że premiera gry nie jest zagrożona drastycznym przesunięciem w przyszłość. Przypomnijmy, że ma ona pojawić się latem, chociaż dokładnego terminu jeszcze nie ujawniono.

Źródło: polygon

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  wiadomo ps4 niestety nie ma cella :(
  • avatar
   QraJr
   -3
   "Z pustego to i Salomon nie naleje" Wymaga się grafiki w fullhd, 60 klatek a sprzęt ledwo pozwala na porta z ps3. Nieźle.
   • avatar
    Cherinio
    -6
    "Nasi inżynierowie są jednymi z najlepszych w branży"
    Ojoj, jedni z najlepszych inżynierów w branży skarżą się na trudności w przeniesieniu gry z trudnej architektury PS3 na jedną z najłatwiejszych w PS4. Bidulki, a tacy jedni z najlepszych byli.
    • avatar
     Konto usunięte
     -8
     E tam, pewnie jakiś net. czy coś w tym stylu jest że można przepisać. Ps3 w jakim języku programuje?
     • avatar
      Konto usunięte
      -19
      bidulki, musza sie napracowac zeby zarobic zamiast wkleic kod do konwertera
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Widzę, że wszystko wiedząca gimbaza już swoje pisze. Nie mają pojęcia o programowaniu, a się wypowiadają...
       • avatar
        baca130
        0
        No to jeszcze port na PC
        • avatar
         gambiter
         0
         ja chce emu ps3
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Piekło kurwa... LOL