Technologie i Firma

TomTom NavKit: Nawigacja z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

przeczytasz w 1 min.

Nowe funkcje NavKit to rozwinięcie usługi Traffic, która przesyła informacje o położeniu auta i określa natężenie ruchu na drogach.

TomTom NavKit

Wszelkie informacje o zmianach na trasie trafią do kierowców natychmiast. Nowa wersja oprogramowania NavKit firmy TomTom oferuje aktualizację przez GPS map motoryzacyjnych w czasie rzeczywistym, zamiast cyklicznego pobierania pakietów.

Czy to już koniec epoki nieaktualnych map i wprowadzającej w błąd nawigacji? Podczas konferencji w Genewie firma TomTom zaprezentowała najnowszą wersję oprogramowania NavKit, które używa od teraz map aktualizowanych w czasie rzeczywistym.

TomTom: Mapy aktualizowane w czasie rzeczywistym

Nowe funkcje NavKit to poniekąd rozwinięcie znanej od dawna usługi Traffic, która na bieżąco przesyłała przez GPS informacje o położeniu auta i na podstawie zebranych danych określała natężenie ruchu na drogach. Teraz Holendrzy w kwestii przetwarzania danych w czasie rzeczywistym poszli jeszcze dalej. Nowe oprogramowanie całkowicie wyklucza cykliczne aktualizowanie map, poprzez ściąganie dużych pakietów danych. Zamiast tego wszystkie dane mapowe oraz dodatkowe informacje geograficzne, takie jak zmiany na drogach będą przesyłane klientom tak szybko jak tylko się pojawią.

Cel: zautomatyzowany system jazdy

- Wyzwaniem dla współczesnego przemysłu motoryzacyjnego jest stworzenie nawigacji oraz zautomatyzowanych systemów jazdy, które są opłacalne oraz przyszłościowe. Włączając rozwiązanie map w czasie rzeczywistym do podstawowego oprogramowania nawigacyjnego, TomTom wzmacnia swoją pozycję jako jednego z wiodących dostawców technologii. Umożliwia to producentom samochodów kształtowanie swojej przyszłości razem z TomTom - powiedział Harold Goddijn, CEO TomTom.

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamgr
  2
  Autor wciąż pisze że dane nawigacja przesyła dane o położeniu samochodu lub aktualizuje mapę przez GPS :)
  W jaki to niby sposób ? Rofl :)
  Takie dupsy to można pisać na Onecie a nie na portalu , co by nie mówić, technologicznym.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Autorze posta:

   Założyłem, aż konto aby napisać ten komentarz z pytaniem:

   Jak ma działać aktualizacja za pośrednictwem GPS (Global Positioning System)? Za pośrednictwem GPS czyli bez karty sim, nie będąc podpiętym do wifi.

   Pozdrawiam,
   Adam
   • avatar
    ElFi_
    0
    Moja przygoda z "mapami" zaczęła się w 2003 roku... po zakupie Passata z fabryczną nawigacją. Takie coś w aucie to był szok. Ja, niedzielny kierowca wybrałem się do stolicy bez atlasu samochodowego:) Ustawiłem adres i... podjechałem pod drzwi wejściowe. Jednak nie wszystkie drogi były na mapie - brakowało szczególnie tych mniejszych.
    Wtedy problemem map było pokrycie czyli ile powierzchni kraju mapa w ogóle obejmowała a to co obejmowała jaką miało szczegółowość. Teraz problemem jest właściwie tylko aktualność danych. Więc logiczne, że rozwój idzie w tym kierunku. Lada moment będzie tak, że aktualizacja może być ściągana przez system nawigacji już w kilkanaście minut po jej opublikowaniu. Jednak tu może pojawić się problem innego typu. Skąd tą aktualność brać? Szczególnie w kraju takim jak Polska, gdzie sami drogowcy nieraz nie wiedzą co gdzie jest i dlaczego. Musiałby powstać jakiś ogólnokrajowy system cyfrowej mapy drogowej, gdzie każda zmiana byłaby nanoszona natychmiast po wprowadzeniu przez wykonawcę lub uprawniony organ....
    Zdaje się, że tym razem możliwości systemów nawigacyjnych wyprzedzą rzeczywistość.
    • avatar
     BILI82
     0
     Tom Tom to najwieksi oszusci swiata, obiecali dozywotnie mapy w aplikacji mobilnej po czym okazalo sie ze dozywotnio znaczy do zakonczenia wsparcia aplikacjii..... i wymienili kolory i nazwe w nowej apce i zekanjcie 70 Euro...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jata to piękna radosna twórczość marketingowców którzy nigdy map TomToma nie widzieli.

      Które to urządzenie na to pozwala? No chyba, że TomTom zaczął nazywać real time, 3 miesiące. Tyle zajmie urządzeniom TomToma ściągnięcie nowych map przez połączenie 2G.