Internet

Nielimitowany Internet satelitarny Tooway Infinite wchodzi do Polski

przeczytasz w 1 min.

Nielimitowany, niemający przeszkód lokalizacyjnych, szybki i zawsze dostępny Internet - brzmi nieźle.

tooway Infinite satelity

Co byście powiedzieli na nielimitowany pakiet satelitarnego dostępu do Internetu? Jeśli bylibyście chętni, to przyglądajcie się poczynaniom firmy Eutelsat Broadband – wprowadziła ona bowiem właśnie na polski rynek usługę Tooway Infinite, której grupą docelową są zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i zwykli użytkownicy. 

W ramach usługi Tooway Infinite użytkownicy otrzymają nielimitowany dostęp do szybkiego (pobieranie na poziomie 22 Mb/s i wysyłanie 6 Mb/s) Internetu, właściwie bez ograniczeń lokalizacyjnych. Co więcej nielimitowany pakiet dostępny będzie przez całą dobę, a nie tylko w nocy, jak miało to miejsce w przypadku Tooway 25.

Na początek z Tooway Infinite skorzystać będzie mogło 1000 polskich użytkowników. Poinformowano nas jednak, że z czasem liczba „miejsc” zostanie rozszerzona. 

tooway Infinite logo

Aby móc skorzystać z Tooway Infinite należy posiadać podłączony do komputera modem oraz niewielką antenę satelitarną. Warto w tym miejscu dodać, że firma Eutelsat wykorzystuje KA-SAT – pierwszego europejskiego inteligentnego satelitę nowej generacji. Dzięki temu usługa jest tańsza, a łączność szybsza.

„Usługa Tooway Infinite to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących w domach i rodzin, którym zagraża przepaść cyfrowa ze względu na brak usług szerokopasmowych lub ich niską jakość, a potrzebują takiej łączności do pracy, komunikacji, nauki lub rozrywki. Ta limitowana oferta zapewni klientom największe zalety satelitarnej łączności szerokopasmowej po najbardziej konkurencyjnych stawkach” —powiedział Daniel Zadrożny, dyrektor regionalny Eutelsat Broadband w Polsce.

Za nielimitowany, niemający przeszkód lokalizacyjnych, szybki i zawsze dostępny Internet przyjdzie nam jednak sporo zapłacić. Miesięczny abonament wyniesie bowiem aż 399 złotych. 

Źródło: Eutelsat

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Dla graczy jakość żadna bo pingi masz na łączach satelitarnych strasznie duże. Chyba że w szachy...
  Ale dla tirowca który potrzebuje dostępu do sieci wszedzie ( znam takiego jednego ) to dobre rozwiązanie. Co innego cena, która powala....
  • avatar
   maker
   4
   Nielimitowany i szybki to raczej w tym kierunku http://www.speedtest.net/my-result/3900884190 ;]
   • avatar
    jinling
    3
    Jak narazie to ceny maja malo atrakcyjne, zobaczymy z czasem jaka jakosc tego bedzie dla graczy :P
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Heh LTE to kpiną to teraz na coś nowego chcą ludzi nabrać.
     Dział to albo nie a jak reklamacja to sciemniaja ze zasięg to zjawisko pfff
     • avatar
      kryspek
      1
      A pomyśleliście o różnego rodzaju firmach np. budowlanych, które stawiają chwilowe bazy w szczerym polu a Internet jest im potrzebny?? Dla nich jak znalazł.
      • avatar
       behemot
       0
       Niby drogo, ale z drugiej strony platformy satelitarne kombinują jak konie pod górę żeby "HD" zamiast kilkunastu Mb zmieścić w max 6 Mbit. Więc jak to jest, że internet 22 Mbit może być tak (relatywnie) tani a ta sama "pojemność" w przypadku TV jest już tak droga, że opłaca się oferować pseudo jakość HD? Przecież te platformy cyfrowe mają łącznie 6 mln płacących abonentów. Niech mi to ktoś zwięźle i merytorycznie wytłumaczy. Chodzi o stabilność połączenia i ilość dopuszczalnych błędów transmisji (czyli de facto znacznie większą wymaganą moc dla transmisji TV), że podraża to koszty wykładniczo?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        cena mocno zaporowo
        • avatar
         Balrogos
         0
         EEE juz wszedl jakis czas temu :)
         • avatar
          figer
          0
          Nielimitowany jak w ofercie Plusa?
          • avatar
           Marucins
           0
           Cena, jaka cena?