Gry komputerowe

Torment: Tides of Numenera w 2017 - Techland wydawcą

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Duchowy spadkobierca Planescape: Torment osadzony w uniwersum Numenery został opóźniony. Ale jest też dobra wiadomość.

Miłośnicy klasycznych RPG pewnie już nie mogą doczekać się premiery najnowszego dzieła ekipy inXile, czyli Torment: Tides of Numenera. Niestety na duchowego spadkobiercę kultowego Planescape: Torment w świecie Numenery będą oni musieli poczekać nieco dłużej. Mówiąc dokładnie: do pierwszego kwartału 2017 roku.

Skąd to opóźnienie? Szef studia, a więc Brian Fargo we własnej osobie, wyjaśnił, że przesunięcie premiery było konieczne, aby gra prezentowała się jak należy. „Moglibyśmy się spiąć i wydać grę nawet w listopadzie, ale to by oznaczało poświęcenie jakości i oddanie wam niewystarczająco dopracowanego produktu” – tłumaczył.

Torment: Tides of Numenera UI

Mamy też dobrą wiadomość. Otóż okazuje się, że Torment: Tides of Numenera będzie tytułem dystrybuowanym przez niedawno założone globalne wydawnictwo Techland Publishing. To pierwsza produkcja w ofercie Polaków i od razu tak duża. To spore wyróżnienie, a jednocześnie szansa na wykazanie się „naszych”.

Brian Fargo skomentował i to – „jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Techlandu i czuję się ogromnie zadowolony podejmując z nimi współpracę. Wydanie tak złożonej i bogatej gry na całym świecie to ogromne przedsięwzięcie. Chcieliśmy mieć pewność, że będziemy współpracować z profesjonalistami, którzy potrafią zatroszczyć się o społeczność na całym globie. Osiągnięcia Techlandu ugruntowały nasze przekonanie, że są partnerem z którym chcemy wspólnie działać”.

Torment: Tides of Numenera świat

Firma Techland Publishing zapowiedziała, że planuje dobrze wykorzystać daną jej szansę i zgodnie ze słowami Fargo „zatroszczyć się o społeczność”. Dlatego też pudełkowa edycja gry zostanie wzbogacona o gamę fizycznych i cyfrowych dodatków. 

Zapowiedzi tej towarzyszy również świeżutki zwiastun. Oto i on:

Co do samej gry, to jest to tytuł nawiązujący do złotej ery RPG. Gracze mogą więc liczyć na wielowątkową, wciągającą fabułę z ciekawymi postaciami, turową mechanikę walki, rozbudowany system wyborów i rozwoju postaci oraz niezwykły klimat. Premiera Torment: Tides of Numenera na początku przyszłego roku, wyłącznie na PC.

Źródło: Techland, PC Gamer

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  Szkoda, że ten "spadkobierca" nie otrzymał praw do świata Torment i tak naprawdę rozgrywa się w innym świecie i nie na zasadach Dungeons&Dragons :/
  4
 • avatar
  aquila
  Nie mogę się doczekać...może znów kolejny ciekawy powrót do starych dobrych czasów.
  Jeszcze, żeby tak reanimowali Fallout 1,2 w jego klasycznym wydaniu to byłaby pełnia szczęścia :D
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Za małolata skatowałem planscape torment ze ciesze sie ze teraz zagram w innych sceneriach.

  Dobra robota.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Pewnie skończy się na 2018r... "Tyranny" zapowiada się lepiej.
  -1