Ciekawostki

Toshiba: będą odtwarzacze Blu-ray!

przeczytasz w 1 min.

Trwająca przez niemal cały 2007 r. wojna dwóch formatów mających szanse stać się następcą DVD - mowa o Blu-ray i HD DVD - dobiegła końca na początku roku 2008. Pod koniec lutego Toshiba wyjawiła, że wycofuje się z produkcji odtwarzaczy i nagrywarek HD DVD. Stało się tak po tym, gdy kolejne wytwórnie filmowe deklarowały, że będą wydawać filmy wyłącznie na płytach Blu-ray, promowanych przez Sony, i standardowych DVD.

Tymczasem okazuje się, że Toshiba chce być obecna na rynku HD i zauważa coraz lepsze wyniki osiągane przez format Blu-ray. Firma poinformowała, że jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży stacjonarne odtwarzacze Blu-ray.

Kiedy Toshiba porzuciła HD DVD, nie wyjawiła żadnych planów związanych z produkcją własnych odtwarzaczy Blu-ray. Wówczas media sugerowały, że to raczej niemożliwe, ale Toshiba udowodniła jednak, że na całą sprawę patrzy szerzej niż może się wydawać.

Obecnie kina domowe HD stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej pożądane przez użytkowników. Odtwarzacz Blu-ray jest podstawowym elementem wyposażenia takich zestawów, więc jeśli Toshiba chce pozostać w tym segmencie rynku, powinna przygotować własne odtwarzacze.

Co więcej, na rynek powoli zaczynają trafiać telewizory HD wyposażone w zintegrowany odtwarzacz Blu-ray. Wówczas, jeśli Toshiba nie zdecyduje się na wsparcie "niebieskiego" formatu, jej telewizory będą pozbawione istotnej zalety dla wielu potencjalnych klientów.

Odtwarzacze Blu-ray i filmy stopniowo tanieją. Obecnie nietrudno znaleźć przyzwoity odtwarzacz za mniej niż 200 dol. Toshiba nie powinna dłużej ignorować tej technologii. I nie zamierza.

Źródło: Inf. własna, PC World.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ja jednak twierdze ze obecnie to pamieci USB flash zastepują DVD:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja tam uderzam w cyfrową dystrybucję pana axxo z mininovy.org, polecam :-)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    no axxo z mininovy daje rade :) ale ja i odtwarzam mkv'y przez BR a mam BD370
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zgrac z mini na dysk podpiac jak pisze bialymis pod BR i jazda :)

     ciekawe jak będą przedstawiały sie parametry tego BR toshiby - żeby coś znaczyc będą musieli dac obsługe mkv, bez teo nie powojują :/