Gry komputerowe

Tak wygląda Total War Saga: TROY - gameplay rozbudza apetyt

przeczytasz w 1 min.

Co powiecie na sześć minut z grą Total War Saga: TROY? Gameplay opublikowany przez samych twórców to właśnie taka okazja. Miłośnicy gatunku nie będą w stanie sobie tego odpuścić.

W środę oglądaliśmy oficjalny zwiastun gry Total War Saga: TROY, dziś zerknijmy na gameplay. Na youtubowym kanale serii pojawił się sześciominutowy materiał, zapewniający nam konkretne spojrzenie na to, jak prezentuje się rozgrywka w tej nowej pobocznej odsłonie.

Zobacz najnowszy gameplay Total War Saga: TROY

Zapowiedziana kilka miesięcy temu Total War Saga: TROY to najnowsza część pobocznej serii, której odsłony koncentrują się nie tyle na całych epokach, co konkretnych wydarzeniach czy nacjach. W tej grze – czego na pewno się domyśliliście – kluczowym elementem kampanii będzie wojna trojańska z XII wieku przed naszą erą, w której będziemy mogli wziąć udział zarówno jako obrońcy, jak i prowadzący oblężenie Grecy.

Na czym polega rozgrywka w Total War Saga: TROY?

Bez większego zaskoczenia przyjęliśmy informację, że rozgrywka będzie podzielona na dwie główne sfery. Pierwsza – taktyczna – będzie toczyć się na oglądanej z góry mapie świata w trybie turowym. W drugiej – bojowej – akcję będziemy obserwować z bliska, kierując oddziałami w czasie rzeczywistym. W pierwszej TROY zachwycać ma złożonością i znaczeniem dyplomacji, mocną stroną drugiej ma być zaś widowiskowość i realizm. 

Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, gra Total War Saga: TROY zadebiutuje 13 sierpnia – tylko na PC i wyłącznie na platformie Epic Games Store. 

Źródło: Creative Assembly, informacja własna

Czytaj dalej o grach strategicznych: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Szkoda, że twórcy nie poszli w sferę mitologii... wsparcie bogów, wybieranie tych bóstw, które będą nam pomocne, a które wrogie, tak jak to było w Iliadzie, potem można by było z mocy bogów korzystać, ewentualnie przyzwać na krótki czas na pole bitwy. Tak jak Atena pomagała Diomedesowi czy Odyesuszowi, a Apollo Hektorowi.
  • avatar
   stalkerpl
   0
   znowu te walki bohaterów, czekam na medieval 3