Gry komputerowe

Total War: Warhammer z obsługą modów

przeczytasz w 1 min.

Gracze będą mogli wykazać się zmysłem taktycznym na polu walki i kreatywnością w przerwach między bitwami.

Strategia, taka jak Total War: Warhammer, aż prosi się o wsparcie dla modów. Odpowiedzialna za ten tytuł ekipa Creative Assembly oficjalnie potwierdziła, że nie odbierze nam tej przyjemności.

Modowanie od dnia premiery

Gra Total War: Warhammer będzie w pełni kompatybilna z Assembly Kit oraz Steam Workshop. Co ważne, możliwość tworzenia i korzystania z modyfikacji będzie dostępna od razu, to znaczy od samego dnia premiery.

Zestaw narzędzi Assembly Kit pomoże w przygotowywaniu modyfikacji. Z poziomu Steam Workshop możliwe będzie zaś przesyłanie, przeglądanie i instalowanie modów oraz dyskutowanie o nich ze zgromadzoną wokół gry społecznością.

Total War: Warhammer mody

Twórcy gry zapowiedzieli, że już teraz trwają prace nad pierwszymi modami – tak, aby na sam dzień premiery gotowych było kilka prezentacji możliwości. Co ważne, nie tylko liczba modyfikacji, ale też dostępnych opcji ma dynamicznie rosnąć.

Zdanie fanów ma znaczenie

Ekipa Creative Assembly po raz kolejny dała do zrozumienia, że zależy jej na tym tytule, a zdanie społeczności ma dla niej duże znaczenie. Studio nie ukrywa, że nie chciało początkowo wprowadzać obsługi modów, ale ostatecznie postanowiło ulec prośbom fanów.

Dlaczego „po raz kolejny”? Ponieważ – o czym warto przypomnieć – niedawno twórcy zapowiedzieli, że pakiet Wojowników Chaosu dołączany będzie nie tylko do zamówień przedpremierowych, ale też do wszystkich zakupów w ciągu pierwszego tygodnia od premiery.

Total War: Warhammer gra screen

Gra Total War: Warhammer zmierza wyłącznie na pecety – ma na nich wylądować już 24 maja. Czekacie?

Źródło: Cenega, Creative Assembly

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Gra zapowiada się genialnie. Oby tylko nie skopali (tradycyjnie) optymalizacji. Kiedyś "Baldur's Gate" uratował RPG. Teraz liczę, że ta gra uratuje STRATEGIE.
  • avatar
   BILI82
   -2
   Oj naprawde zapowiada sie hicior!