Internet

TP: Konkurencja podkrada nam klientów!

przeczytasz w 1 min.

Choć Telekomunikacja Polska cieszy się umiarkowanym poparciem ze strony abonentów, tym razem stanowczo potępiamy działania konkurencji.

Telekomunikacja Polska zgłosiła do UOKiK, UKE oraz prokuratury kilkadziesiąt udokumentowanych przypadków kradzieży danych abonentów - poinformował Maciej Witucki, prezes firmy.

Witucki podejrzewa, że bazy danych m.in. neostrady wykradli pracownicy Telekomunikacji Polskiej, przekazując poufne informacji konkurencji, która z kolei podkrada potencjalnych klientów. Co ciekawe - organy ścigania nie poczuły się w obowiązku, by pomóc firmie. UOKiK nie zareagował na skargi spółki, UKE ocenił, że w tej sprawie "nie jest władny". Z kolei prokuratury umarzają sprawy ze względu na niską szkodliwość społeczną.

To dziwne, biorąc pod uwagę, jak bliskie "relacje" łączą popularną "TePsę" zarówno z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Na szczęście (dla klientów) konkurencja rywalizuje ze sobą także w bardziej uczciwy sposób, np. korzystnymi ofertami cenowymi.

Źródło: Bankier.pl

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lol_ek
  0
  Szok ! Prawidłowe zachowanie TP, a się okazuje, że ich olewają. Nawet gdyby to były dane jednego klienta, to powinni się tą sprawą zainteresować, choćby przez pryzmat ochrony danych tej konkretnej osoby.
  • avatar
   Muciekk
   0
   Nom moze nie do konca wporzadku ale jakby TP mialo bardzo dobre ceny to nie musieliby sie martwic o klientow...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    tele france we francji juz plajtowaly, tylko glupi polacy ich sponsoruja. tylko w tym glupim kraju, mozliwe jest by plajtujacy czy mniejsze firmy wykupywaly wieksze. np telepies czy pizetju.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Byłbym ostrożny z oceną tych faktow. witucki nie jest dla mnie wiarygodny, kłamał publicznie już nie jeden raz. Zobaczymy jak teraz "rozbudują swoją sieć"
     Pozatym sprawa dotyczy pracowników TP, czyli jest to sprawa wewnętrzna firmy - dlaczego pracownicy TP mają tak niskie morale że handlują danymi klientów, oraz - o czym wspomniano na kilku forach - zajmowali się handlem kontami DSL w czasach limitów w "Neostradzie".

     Moim zdaniem: jakie szefowstwo - tacy pracownicy.
     I taka firma...
     • avatar
      Koriolan
      0
      dopóki cennik hurtowy narzucony przez UKE ma posiadać rabat ca 50% od ich cennika detalicznego, to bardzo trudno TP dać dobrą oferte.

      Sporo ludzi którzy skuszeni ofertami przeszli np do Netii, narzeka i chce wrócić.
      • avatar
       jogurt12
       0
       To fakt, że w TP nie dzieje się najlepiej i wielu problemom winne jest zepsute kierownictwo (słyszeliście o niedawnej próbie samobójczej w poznańskim oddziale?). To rzeczywiście dziwne, że Netia jakimś cudem wie, kiedy kończy się komuś umowa na Neostradę. Ale, jak napisano wyżej, nie wierzyłbym Wituckiemu na słowo. Wykradający pracownicy na niższych szczeblach to tylko jedna z możliwości, ale ta firma bardzo lubi zwalać wszystko na nich... :/
       • avatar
        DJBOSS
        0
        Nie pochwalam tego typu działań o ile to oczywiście prawda. Jednak nie mieli by tego typu zmartwień gdyby nie złodziejskie ceny. Do niedawna Netia "u mnie" nie była konkurencyjna. Ale ostatnio na mojej lini mogę wziąć 20mb za 69 zł na 24 miesiące. Co oferuje mi wzamian TPsa....? W tej cenie to mogę 2mb przedłużyć.... za 6mb chca odemnie 89zł, nie wspominając o 20mb??? Dzwoniła pani z infolini zapytać czy przedłużam mimo że umowa kończy się za 3 miesiące, pytam co mi oferują, usłyszałem to samo co mam na stronie dla nowych klientów mimo że jestem z nimi od 8 lat..... Nie zachęcają do przedłużania umów. Mnie prezenty nie potrzebne, ja chce łącze w dobrej cenie... ps. Na stabilnośc i prędkośc nie narzekam, jest zgodnie z umową - pozdrawiam
        • avatar
         tholyir
         0
         Super wykradanie danych osobowych - "umarzanie sprawy ze względu na niską szkodliwość społeczną."

         Palenie jointa - zawiasy, albo więzienie

         Świetne mamy prawo !!!
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Nie chodzi o wykradanie danych osobowych, bo te które ma TP czy inne firmy telekomnikacyjne są łatwe do uzyskania z innych źródeł, a raczej o akt nieuczciwej konkurencji.
          • avatar
           wizdar
           0
           Ojej biedna tepsa. A może by tak cenami powalczyli a nie żalą się, że zła konkurencja im klientów "podkrada".

           TP wydaje się, że ci klienci ich opuszczają, bo ktoś do nich zadzwonił i oszukał, podsunął papierek i ci podpisali. Ach ci głupi klienci TP :)

           Myślę, że po prostu dostali dużo lepszą ofertę, co mnie zresztą nie dziwi, jeśli porównać cenniki TP i np. Netii czy Dialogu.

           A co do samej bazy... fakt, że jest to przestępstwo i powinno być ścigane, ale... czy taka firma nie potrafi namierzyć osób, które miały do niej dostęp?