Monitoring IP

Kamera do monitoringu z alarmem - TP-Link KC200

przeczytasz w 1 min.

Monitoring to podstawowy sposób na ochronę – czy to w domu, czy też w biurze. W jednym i drugim przypadku dobrze sprawdzić ma się kamera KC200 firmy TP-Link. Co czyni ją wyjątkową?

TP-Link KC200 to pierwsza zewnętrzna kamera do monitoringu w ofercie tego producenta, która została wyposażona w alarm. Głośny sygnał ma za zadanie odstraszyć potencjalnego włamywacza, którego obecność zostanie wykryta przez wbudowane sensory dźwiękowe i ruchowe. W tym samym momencie na smartfona użytkownika dociera powiadomienie.

Sama informacja byłaby na nic, ale dzięki temu, że kamera TP-Link KC200 przesyła materiał wideo do chmury (za darmo – na 48 godzin), widok na żywo można obserwować z każdego miejsca na świecie, z którego można połączyć się z Internetem. Wystarczy uruchomić aplikację Kasa Smart, która dostępna jest na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

TP-Link KC200 kamera

Producent nie zapomniał o tym, że taka transmisja powinna być odpowiednio zabezpieczona. Dlatego też stosowane jest w tym przypadku 128-bitowe szyfrowanie AES z SSL/TLS. Nie bez znaczenia jest również to, że konstrukcja jest odporna na rozmaite warunki atmosferyczne.

Dzięki 130-stopniowemu kątowi widzenia, w kadrze mieści się sporo, a rozdzielczość Full HD oznacza wysoką szczegółowość obrazu. Producent zwraca również uwagę na możliwość przybliżania (zoom cyfrowy) oraz dobrą widoczność po zmroku (tryb nocny). 

Kamera TP-Link KC200 powoli trafia do polskich sklepów. Jej cena wynosi około 550 złotych.

Źródło: TP-Link, Graylink

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!