Myszki

Ergonomia za (stosunkowo) nieduże pieniądze - nowe myszki do biura Trust

przeczytasz w 1 min.

Firma Trust International wprowadziła do sprzedaży trzy nowe myszki stworzone z myślą o zastosowaniach biurowych – to Yvi FX oraz Verto w wersji przewodowej i bezprzewodowej.

Verto i Yvi FX – tak nazywają się nowe myszki do biura zaprezentowane przez Trust International. Ta pierwsza cechuje się przede wszystkim wysokim poziomem ergonomii, druga zaś to propozycja dla miłośników i miłośniczek funkcjonalnego minimalizmu.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Trust Verto (z sensorem 1600 DPI i dwoma dodatkowymi przyciskami) nie jest typową myszką. Ma przechyloną konstrukcję (podobnie, choć nie aż tak bardzo jak pokazany niedawno model Logitech MX Vertical). Jest tak po to, by zadbać o naturalne ułożenie dłoni i nadgarstka, a przez to eliminować zmęczenie i minimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

Trust Verto 

„Naturalne ułożenie dłoni i nadgarstka zapobiega zmęczeniu nawet po kilku godzinach użytkowania. Takie rozwiązanie cenią sobie m.in. graficy i projektanci, dla których komfort pracy jest szczególnie ważny” – tłumaczy producent i dodaje, że „mysz pokryto specjalną gumową powłoką gwarantującą pewny i stabilny chwyt”. Ogłosił on także, że do wyboru będzie wariant bezprzewodowy i z ogonkiem.

Znacznie bardziej klasyczny wygląd ma Trust Yvi FX – gryzoń, który powinien sprawdzić się zarówno w biurze, jak i poza nim. W gruncie rzeczy jest to bowiem mobilna myszka bezprzewodowa, która na jednej baterii działać może do 6 miesięcy. Jej sensor optyczny pozwala na pracę ze śledzeniem na poziomie 800 lub 1600 DPI, a charakteru całości dodaje boczne podświetlenie. 

Trust Yvi FX

Ceny tych nowych myszek to:

  • Trust Verto Wireless – 34,99 euro
  • Trust Verto – 19,99 euro
  • Trust Yvi FX – 12,99 euro

Źródło: Trust International, Galaktus PR

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    jaredj
    1
    To zdjęcie główne ... takich myszek są setki na amazonie, od różnych chińskich producentów, ceny od kilkunastu dolarów, do kilkudziesięciu. Trust pewnie przykleił tylko swoją nalepkę.