Internet

Twitch ma kolejny pomysł, jak zarabiać na użytkownikach

przeczytasz w 2 min.

Nowa funkcja Twitcha, która obecnie znajduje się w fazie testów polega na płaceniu streamerom za wyświetlanie ich transmisji na pierwszych stronach. Data jej wprowadzenia jest nieznana, ale można mieć wątpliwości co do jej użyteczności.

Twitch pozwoli “wybić się” mniejszym streamerom

Zdobycie popularności na jednej z popularniejszych platform streamingowych, Twitchu, zwykle wymaga ogromnego zaangażowania ze strony transmitującego. Promowane kanały pojawiające się na pierwszych stronach serwisu są raczej powtarzalne - początkujący mają niewielkie szanse, aby się tam pojawić.

Wkrótce jednak mogą pojawić się zmiany, które ułatwią pokazanie się szerszej publiczności tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze streamingiem.

Twitch testuje właśnie nową funkcję (na razie na bardzo ograniczonej liczbie kanałów), która polega na boostowaniu (doładowaniu) transmisji przez widzów. “Rozpoczynamy eksperyment na niewielkiej liczbie rozwijających się kanałów, który umożliwia ich społecznościom kupowanie boosta (promocji) do bardzo widocznych części Twitcha” - tak o nowości mówi rzecznik platformy.

Jak będzie działać nowe promowanie kanału na Twitch?

Jeśli funkcja nie zostanie drastycznie przebudowana przed pojawieniem się w wersji publicznej - podczas transmisji, w losowych momentach będą wyświetlać się widoczne przez 10 minut powiadomienia informujące o możliwości boostowania streamu.

Widzowie będą mogli skorzystać z funkcji wybierając jedną z dwóch opcji: zakup 1000 rekomendacji za $0,99 lub 3000 rekomendacji za $2,97. Zakup każdej rekomendacji będzie mieć istotny wpływ na wyświetlenie transmisji na stronie głównej Twitch.

Twitch - boost transmisji

Twitch - boost transmisjiTak najprawdopodobniej będzie wyglądać panel zakupu rekomendacji transmisji na Twitch

Można mieć wrażenie, że to skok na kasę, który nieznacznie wpłynie na popularność streamerów

Osobiście mam pewne obawy odnośnie działania nowego promowania kanału przez widzów. Być może, jeśli opcja pojawi się oficjalnie na platformie okaże się świetnym rozwiązaniem dla początkujących, ale na ten moment wygląda to trochę jak kolejne miejsce, w którym Twitch może dodatkowo zarobić na swoich użytkownikach.

Choć algorytm boostowania jest nieznany, to najprawdopodobniej będzie wyglądał w następujący sposób: im więcej rekomendacji zakupili widzowie - tym wyżej wyświetli się kanał. Jak w takim razie wypromować naprawdę wartościową transmisję, na której przebywa 20 osób, skoro konkurencja z 200 widzami siłą rzeczy może nabyć tych rekomendacji znacznie więcej?

Naprawdę wierzę, że nowa funkcja będzie użyteczna i jej twórcom rzeczywiście zależy na wypromowaniu “małych” streamerów - a jakie jest Wasze zdanie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: theverge.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  5
  To nie pierwszy serwis, który stosuje taki model biznesowy - i na pewno nie ostatni. Chętnych na zostanie gwiazdą jest wielu, a liczba widzów - ograniczona. Komu się nie uda wybić na szczyt (czyli zdecydowanej większości), będzie dopłacał do interesu.

  Dlatego przeniosłem swoją działalność na Youtube. Kanał rośnie sam, bo najwięcej wejść mam z wyszukiwarki i rekomendacji Youtube. Wystarczy wrzucać dobry content.
  • avatar
   Hrakiri
   3
   Czyli teoretycznie nic sie nie zmieni bo popularni strimerzy maja więcej widzów którzy też będą bustować strimera po prostu twitch zarobi