Gry

Twitch sprzedany, ale nabywcą wcale nie jest Google

przeczytasz w 1 min.

Cieszący się ogromną popularnością Twitch udało się nabyć firmie Amazon.

Twitch

Pod koniec lipca pojawiły się informacje, iż Google kupiło serwis Twitch. Transakcja opiewać miała na miliard dolarów i z oczywistych względów zainteresowała całą branżę gier. Okazuje się jednak, że Twitch wprawdzie został sprzedany, ale nabywcą wcale nie jest Google.

Cieszący się ogromną popularnością Twitch udało się nabyć firmie Amazon. Informacja ta nie jest już domysłem, a faktem, o którym poinformowali szefowie obydwu obozów.

Wcześniej sugerowano, iż zainteresowany zakupem wyłożyć będzie musiał wspomniany miliard dolarów, ale Amazon nieco zbił cenę. Ostatecznie zakup serwisu Twitch kosztował firmę z Seattle 970 milionów dolarów.

"Wybraliśmy Amazon, ponieważ wierzy on w naszą społeczność, dzieli nasze wartości i długoterminową wizję chcąc pomóc nam osiągnąć ją jak szybciej. Pozostawiamy prawie wszystko bez zmian: nasze biuro, naszych pracowników, naszą markę, a co najważniejsze - naszą niezależność. Wsparcie jakiego udzieli Amazon zapewni nam środki, aby przynieść Wam jeszcze lepszą odsłonę serwisu Twitch." - Emmett Shear, CEO Twitch

Pozostaje nam wierzyć, iż mogącemu pochwalić się 50 milionami aktywnych użytkowników każdego miesiąca serwisowi Twitch nowy właściciel wyjdzie jedynie na lepsze. O tym przekonamy się jednak dopiero za jakiś czas.

Źródło: twitch, polygon

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  20
  Taaa, a juz niedlugo google kupi amazona i wszystko sie ulozy.
  • avatar
   Sharimsejn
   5
   Cieszę się, że to nie Google jednak. Youtube jest po części jawną kpiną. Zamknęli część dziedzin, na których można było zarobić tłumacząc się prawami autorskimi. Tyle, że 80% owych podmiotów jest zadowolonych iż nie muszą dać ani grosza na reklamę gdyż użytkownicy robią to za nich. Edytor filmów posiada tylko kilka opcji gdy w konkurencji (znana marka ale zapomniałem nazwy) jest ich setki. Dlaczego każdemu ciężko się przerzucić? Każdy przywykł do YouTube'a i tego co oferuje gdyż nie mają zbytniego porównania, a szkoda. Amazon? Nie wiem co o tym sądzić. Oni są wszędzie już :D
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Kappa
    • avatar
     eryk1310
     -1
     970 mln :D narazie z tego twitchu nie korzystam ale za miesiąc kupuje ps4 słyszałem że to jest tam przydatne chyba :) albo się mylę .. :)
     • avatar
      artretyk
      -6
      Juz za 20 lat gry beda jedna z dyscyplin na olimpiadzie ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       No i bardzo dobrze. Amazon może i wykorzystuje ludzi jak murzynów w swoich pakowalniach ale przynajmniej Google nie ma wszystkiego