Internet

Twitch ogłasza zakaz gier na automatach i ruletce

przeczytasz w 1 min.

Twitch ogłosił częściowy zakaz hazardu, gry na automatach, gry w ruletkę i kości.

Ban na hazardowe gry losowe

Platforma do streamowania, której właścicielem jest Amazon, będzie blokować filmy z witryn hazardowych nielicencjonowanych w Stanach Zjednoczonych lub w „innych jurysdykcjach, które zapewniają wystarczającą ochronę konsumentów”.

Zakaz obejmuje strony, które pozwalają na obstawianie przy pomocy kryptowalut, takie jak Stake.com, z siedzibą na karaibskiej wyspie Curacao. Wejdzie on w życie 18 października 2022r.

Twitch opublikował na Twitterze oświadczenie w którym potępił działania dążące do obejścia dotychczasowych zakazów udostępniania linków i kodów polecających do gier hazardowych.

Zbanowane zostaną witryny Stake.com, Duelbits.com i Roobet.com, choć w przyszłości prawdopodobnie dołączą do nich inne. Zakazem nie zostają jednak objęte zakłady sportowe i poker. A więc nie jest to całkowity zakaz gier opartych na szczęściu. 

Popularność hazardowych streamów

Według bbc.com obecnie więcej osób na Twitchu ogląda streamerów grających na automatach niż transmitujących rozgrywkę w Minecrafta. Dane z TwitchTracker'a są dziesiątym najpopularniejszym rodzajem treści na platformie.

Promowanie witryn hazardowych może być niezwykle dochodowe. Tyler Trainwreckstv Niknam, którego konto na Twitchu ma ponad 2,1 miliona obserwujących twierdzi, że co miesiąc jedna z witryn zasila jego konto w grze sumą ponad 1 miliona dolarów.

Filmy hazardowe są kontrowersyjne od praktycznie samego początku funkcjonowania platformy i nic dziwnego, że spotykają się z różnymi ograniczeniami. W ostatnich miesiącach jednak prominentni twórcy treści reagują na działania ograniczające ich działalność, a nawet zagrozili zorganizowaniem strajku. Jednak władze serwisu są nieugięte.

Źródło: bbc.com 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Wszystko złe dla tego twitcha, ale e-prostytucja (baseniary, asmr ssania penesa i prawie nagie dziołchy siedzące na stream) już jest normalna i dobra jak najbardziej :)
  • avatar
   bomber2
   3
   Ale dupą i cyckami już można na twitchu bez problemu streamować.... Nosz qwa co za swiat