Internet

Korzystasz z Twittera? Zmień hasło

przeczytasz w 1 min.

Każdy z ponad 330 milionów użytkowników portalu Twitter jest proszony zmianę hasła. Prawdopodobnie nie doszło do jego naruszenia, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej spełnić tę prośbę.

Jeżeli korzystacie z Twittera, to powinniście jak najszybciej zmienić swoje hasło – właściciele portalu podali, że teoretycznie kod dostępu każdego z ponad 330 milionów użytkowników mógł trafić w niepowołane ręce.

Jak podaje Reuters, wystąpił błąd, który spowodował, że (nie wiadomo dokładnie jaka) część haseł została zapisana w niezaszyfrowanej formie tekstowej w systemie Twittera. Nie ma żadnego dowodu na to, że trafiły one w niepowołane ręce, a sama usterka została wykryta wewnętrznie i zlikwidowana.

Problem mógł jednak istnieć od kilku miesięcy, dlatego też dla bezpieczeństwa zaleca się zmianę hasła na Twitterze (i w innych usługach, w których wykorzystane jest to samo hasło, czego w ogóle powinno się unikać). 

„Bardzo nam przykro, że do tego doszło. Jesteśmy świadomi zaufania, jakim nas obdarzacie i je doceniamy. Każdego dnia staramy się je zdobywać i utrzymywać” – napisał Parag Agrawal, dyrektor technologiczny Twittera.

Źródło: Reuters, The Guardian

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  2
  dopiero co github wysyłał maile, że z jakiegoś powodu niektóre hasła poszły do logów...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Ja to się zastanawiam kiedy firmy, w których dochodzi do takich zdarzeń zostaną pociągnięci do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Ich "przepraszam" znaczy tyle co nic. Żyjemy w epoce informacji. To jest najbardziej chodliwy towar, a kwiatki z fejbukiem i innymi powinny zostać surowo ukarane.