Ciekawostki

Analitycy twierdzą, że Twitter w najbliższych latach straci miliony użytkowników

przeczytasz w 2 min.

Zgodnie z prognozami analityków z Insider Intelligence, Twitter w ciągu najbliższych dwóch lat od przejęcia serwisu przez Elona Muska straci nawet 32 miliony użytkowników. Powodem będą problemy techniczne oraz szerzenie się mowy nienawiści.

Z Twittera będą masowo odchodzić użytkownicy?

Na serwis Elona Muska powrócił ostatnio abonament Twitter Blue, który zapewni opłacającym subskrypcję użytkownikom możliwość edycji tweetów, przesyłania filmów w jakości 1080p, a także weryfikację konta przy pomocy niebieskiego znacznika. Możliwe, że zakończy to wszelkie kontrowersje związane z podszywaniem się pod inne osoby. Jednak, jak przewidują analitycy z Insider Intelligence, agencji badania rynku, nie rozwiąże to problemu Twittera z odchodzeniem z serwisu użytkowników.

Zgodnie z prognozami, ponad 30 milionów osób opuści Twittera w ciągu najbliższych dwóch lat z powodu problemów technicznych oraz rozprzestrzeniania się obraźliwych treści po przejęciu serwisu przez Elona Muska. Liczba globalnych miesięcznych użytkowników ma spaść o prawie 4% w przyszłym roku oraz o 5% w 2024 r.

Jak dodaje główna analityczka Insider Intelligence, Jasmine Enberg:

Nie będzie ani jednego katastrofalnego wydarzenia, które zakończy Twittera. Zamiast tego użytkownicy zaczną opuszczać platformę w przyszłym roku, ponieważ będą sfrustrowani problemami technicznymi i rozprzestrzenianiem się nienawistnych lub innych niesmacznych treści. Personel Twittera, pracujący przez całą dobę, nie będzie w stanie przeciwdziałać problemom z infrastrukturą platformy i moderacją treści.

Raport przewiduje ponadto, że Twitter straci najwięcej użytkowników w Stanach Zjednoczonych, swoim największym rynku. Ich liczba spadnie o 8,2 miliona w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2024 roku będzie to już natomiast 50,5 miliona, ponieważ Twitter staje się „bardziej niestabilny i mniej przyjemny”. Zgodnie z prognozami, najczęściej rezygnować z obecności na platformie będą osoby z grupy wiekowej poniżej 25 lat i powyżej 45.

Czy naprawdę jest tak źle na Twitterze?

Ostatnie dane wskazują, że na Twitterze wcale nie jest tak najgorzej - setki tysięcy osób zapowiedziało opuszczenie platformy po przejęciu jej przez Elona Muska, jednak tylko 1,6% z nich faktycznie odeszło. W serwisie pojawiają się też cały czas nowi użytkownicy - od 16 listopada 2022, codziennie w ciągu 7 dni rejestrowało się ponad 2 mln osób. Zredukowano również o 1/3 liczbę wyświetleń tweetów nawołujących do nienawiści. Czy zatem faktycznie czeka nas gromadne opuszczanie Twittera? Czas pokaże.

Źródło: theguardian.com

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rafael
  8
  Ależ oczywiście, musi stracić bo przejął go przeciwnik cenzury, więc trzeba mu robić czarny PR, aby nikomu więcej nie przyszło do głowy przeciwstawiać się cenzurze.
  • avatar
   KENJI512
   4
   Miliony lewicowych/postępowych użytkowników :D
   • avatar
    MokryN
    4
    analitycy zapomnieli dodać że większość tych użytkowników to boty a do tego przybędzie miliony nowych (i prawdziwych) użytkownikow.
    • avatar
     hasarr
     3
     Jeśli Elon posprząta Twittera, to faktycznie baza użytkowników powinna się pomniejszyć o miliony kont, bo znikną konta fake'owe. Co do realnych użytkowników - jakiś czas temu na zarzuty dotyczące cenzury postów pojawiła się opinia, że jeśli komuś nie odpowiada polityka firmy, może usunąć konto i założyć swojego Twittera. Zakładam, że ci właśnie, którzy popierali tą wypowiedź, teraz zamierzają to uczynić.
     • avatar
      Adrianwo
      1
      I właśnie dlatego TRZEBA ZABIĆ ELONA MUSKA!
      • avatar
       antytalent
       1
       Lewactwo nienawidzi Muska, usunął cenzurę i pozwolił na poglądy inne niż jedynie słuszne poprawnie polityczne lewackie treści. Lewactwo jest gorsze od faszyzmu.
       • avatar
        RedFox01
        0
        Mam płakać z tego powodu czy co?
        • avatar
         BariGT
         -1
         Lewactwo utraciło mechanizmy cenzurujące i za stwierdzenie, że "faceci nie zachodzą w ciążę" nie można już wyłapać bana? Świat sie kończy XD
         • avatar
          Nibynóżka
          -1
          Uwielbiam słuchać tego grzmotu pękających czerwonych d00p.
          • avatar
           Kasuja Wpisy Automatem
           -2
           Elon, aleś ty mi zaimponował. kupuj fejsbóka :) zaimponujesz nie tylko mi :)
           • avatar
            Kropeczka
            -5
            Ja skasowałam z fona. Niestety wrodzona ślepota nie dała mi znaleźć opcji usuń konto. Także tylko usunęłam aplikację z fona. Irytująca polityka firmy, ale co ja mogę...