Internet

Twój świat w 3D - nowości w usłudze Google Maps

przeczytasz w 1 min.

Tuż po wprowadzeniu modułu informującego nas o aktualnym stanie pogody na danym obszarze, programiści z Mountain View zdecydowali się na wprowadzenie kolejnych udogodnień do swojej aplikacji.

"Your World in 3D" to pierwsza z nowości - promująca, a  zarazem umożliwiająca tworzenie modeli trójwymiarowych na potrzeby Google. Na stronie projektu możemy znaleźć kreator budynków, który ułatwi nam "budowę". Znajdziemy tam również wiele wskazówek, które wytłumaczą nam w jaki sposób tworzyć obiekty oraz firmy, które mogą wykonać modele za nas.
 

Strona Projektu Twój świat w 3d Google Maps
Strona projektu "Twój świat w 3D"

Kolejną nowinką jest wyszukiwanie głosowe. Modyfikacja ta umożliwia nam wyznaczenie trasy lub wyszukanie interesujących nas lokalizacji. Wszystko odbywa się za pomocą głosu - użytkownik po kliknięciu w ikonkę mikrofonu znajdującej się w wyszukiwarce musi wyraźnie wymówić nazwę wybranego przez siebie miejsca. Obecnie funkcja ta działa wyłącznie w przeglądarce Chrome i pozwala na wyszukiwanie w języku angielskim - z czasem Google chce wprowadzić większą liczbę obsługiwanych języków.
 


Już wkrótce możemy się spodziewać kolejnej nowości - Street View dla najwięszych miast polskich.


Więcej o Google:

Źródło: Google, sketchup.google.com, google-latlong.blogspot.com

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Z Google Maps jest pewien drobny problem... są lekko niedokładne. Według nich, trasy S8 w Warszawie nie ma :P nie wiem, kto tam odpowiada za update dróg, ale lepiej niech się weźmie do roboty.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   " Znajdziemy tam również wiele wskazówek, które wytłumaczą nam w jaki sposób tworzyć obiekty oraz firmy, które mogą wykonać modele za nas."

   Ouch, az mnie zabolalo cos przez te skladnie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A ja mam inny problem z Google Maps. Google jest potentatem na rynku wyszukiwarek, nie? To dlaczego nie mogę znaleźć np w Łodzi (tu akurat mieszkam, ale sytuacja jest taka sama dla innych miast, przypadki można mnożyć praktycznie w nieskończoność) ulicy Mickiewicza (jedna z największych ulic), kiedy wpiszę w wyszukiwarce "Mickiewicza, Łódź"? Powiem więcej. Wpisanie "Adama Mickiewicza, Łódź" nadal nie przynosi poprawnych rezultatów!. Dopiero wpisanie "aleja Adama Mickiewicza, Łódź" odnajduje właściwą ulicę. Paranoja. Dlaczego Google nie potrafi poradzić sobie z tak prostym zadaniem?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To wszystko już istnieje od jakiegoś czasu (parę lat?) w Google Earth.
     • avatar
      Ziuta
      0
      Szkoda, że aby w 1 mieście można tworzyć obiekty a nie w całej Polsce...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie wiem jak Wam ale mnie się 10x bardziej podoba dokładność i modelowanie 3D w Ovi Maps 3D. W Google podstawowym problemem jest to, że rzut nie zawsze jest wykonany idealnie prostopadle do budynku i pod modele widać jego "przechylone" zdjęcie na powierzchni. W Ovi tego nie ma. Jak dla mnie Google powinno się zająć taką technologią.