Internet

Twórca Google został... szefem Google!

przeczytasz w 1 min.

Z ostatniej chwili - informacja tak gorąca, że aż parzy. Zmiana na najważniejszym fotelu w całym Google.

 Warto przeczytać:
 

Steve Jobs znów porzuca Apple

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Eric Schimdt od kilku lat dość spokojnie kierował losami Google, natomiast jego twórcy - duet Larry Page i Siergiej Brin stanowili w firmie swoistą szarą eminencję na niezbyt istotnych stanowiskach. Do dzisiaj.

Schmidt swoje obowiązki będzie wykonywał jeszcze do 4. kwietnia 2011 roku, jednak już dziś twórcy Google zapowiedzieli zmianę. Jest to oczywiste, że w przypadku giganta o takim potencjale giełdowym zmiany należy zapowiadać z wyprzedzeniem, choć i tak wzbudziły one zaciekawienie nie tylko internautów, ale i parkietowych inwestorów.

Nowe stanowisko Schmidta to prezes zarządu, a więc pozycja niemal równie prestiżowa. Zajmie się on jednak głównie ekonomicznym aspektem działania firmy. Najwyraźniej - choć to tylko domysły - Page i Brin mają nieco inną wizję Google i osobiście chcą nadzorować dalszy rozwój projektu.

Źródło: engadget

Polecamy artykuły:  
Produkt Roku 2010/2011 - wybór czytelników
Easter Eggs, czyli jaja w grach
Testy laptopów: 20 modeli na każdą kieszeń

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  okar19
  0
  urzekające
  • avatar
   wildthink
   0
   Trzeba było samemu taki biznes rozkręcić, a nie bezsensownie komentować. Ludzie mają łeb na karku, tego im nie można odmówić.
   • avatar
    hideo
    0
    ciekawe posunięcie
    • avatar
     kt1000
     0
     troche to nie tak, ze trzeba miec leb na karku, goscie fakt led na karku maja ale nie zawsze jest tak ze najlepsze wygrywa, google byloby dzisiaj nic nie znaczaca firma, gdyby w momencie startu nie dostali wstarcie 25 mln $ od Sun-a, najwiekszym problem mlodych firm jest wlasnie brak srodkow na dalszy rozwoj...