Ciekawostki

Uber ma milion użytkowników w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Pomimo krytyki Uber w Polsce ma się świetnie. Jak mówi jego dyrektor: „użytkownicy zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę”.

Mijają trzy lata, odkąd Uber wjechał do naszego kraju. Tyle wystarczyło tej kontrowersyjnej firmie, by zgromadzić bazę liczącą milion użytkowników.

Uber pochwalił się, że liczba zarejestrowanych użytkowników w Polsce przekroczyła już magiczny milion. – „Dziękujemy milionowi polskich użytkowników za zaufanie, którym nas obdarzyli (…). Użytkownicy Ubera zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę, a nas cieszy, że ponad 95% z nich jest zadowolonych z korzystania z aplikacji” – napisał Kacper Winiarczyk, dowodzący firmą w Polsce.

Uber Polska milion

Z pewnością jest to niemały sukces Ubera, ale trzeba przyznać, że na to zapracował. W ciągu tych trzech lat liczba obsługiwanych lokalizacji zwiększyła się z jednej (Warszawa) do siedmiu: doszły Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto i Górny Śląsk. Starał się też o odpowiednią promocję i akcje, dzięki którym zyskiwał kolejnych kierowców i użytkowników.

Aby uczcić swój sukces, Uber przygotował kolejną akcję, o której możecie przeczytać na stronie firmy.

Jak więc widać, choć Uber boryka się z ogromnymi problemami, Polacy coraz chętniej stawiają na to rozwiązanie. Firma zapowiada, że pewnie idzie po drugi milion, ale to może być trudne, jeśli w życie wejdą proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany, polegające między innymi na obowiązku posiadania licencji.

Źródło: Uber Newsroom

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  8
  To oznacza że większość nadal woli przepłacać. A wystarczy raz spróbować by nigdy więcej nie zamawiać taxi. w Uber wszystko jest jasne. Gdy zamawiasz Ubera i zaznaczasz dokąd chcesz jechać to cena za przejazd wyświetli się od razu. Jasne i przejrzyste zasady.
  • avatar
   vegasnight9
   7
   Ciągle piszą wszędzie jak to rozwój technologi sprawia, że za kilka lat niektóre zawody przejdą w zapomnienie. Jednym z tych zawodów jest kierowca tradycyjnej taksówki. Po prostu. Pogódźcie się z tym. Będzie mniej bolało.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    A czemu uber jest ograniczony tylko do kilku miast? Mieszkam w mieście wojewódzkim którego tam nie ma, i co? Dlaczego nie mogę korzystać z ubera ani świadczyć przewozów? Z czym związane jest dodawanie kolejnych lokalizacji, że to tak wolno idzie ? Czemu nie mogą po prostu się otworzyć na cały kraj ?
    • avatar
     chrisu1982gd
     -6
     ludzie sprawa jest prosta, osoby, które wciąż się uczą i nie pracują tematu nie zrozumieją, nie ma sensu dyskutować
     druga sprawa, na lewiznie czy złej konkurencji wszyscy tracą i nie myślcie, że jak macie taniej to wygrywacie
     im ludzie mają więcej pieniędzy zarobionych tym więcej zarabiają
     ja mam serwis komputerowy, jeśli lewizna zabiera mi klienta i robi instalki windowsa za 4 piwa to ja tracę, jeśli przyjdzie i da mi zarobić, to mam kasę i wieczorem jadę taksą do Sopotu na piwo, zarabiam ja, zarabia taksiarz, zarabia pub, pracownik pubu dostaje pensje i koło się toczy dalej
     jak mówiłem dzieci nie pracujące tutaj nie powinny się wypowiadać bo nie rozumieją tematu