Gry

Ubisoft zadowolony ze sprzedaży Assassin’s Creed Odyssey

przeczytasz w 1 min.

Za wcześnie w tym przypadku na konkretne liczby, ale sprzedaż wypada podobno lepiej od oczekiwań. Gracze bardzo chętnie sięgają po cyfrowe wydania Assassin’s Creed Odyssey.

Ubisoft to bez wątpienia jeden z największych producentów i wydawców w branży gier. Chociaż niektórzy gracze nie mają o nim najlepszej opinii, zdecydowanie więcej tych, którzy z jego twórczości są zadowoleni. Potwierdzają to wyniki finansowe.

Z opublikowane raportu finansowego wynika, iż drugi kwartał tego roku finansowego przyniósł 367.1 mln euro przychodów. Jeśli chodzi natomiast o pierwszą połowę tego roku finansowego to mówić można już o przychodach w wysokości 767 mln euro. Ubisoft ma się z czego cieszyć, w porównaniu z poprzednim rokiem mowa o wyniku lepszym o aż 60%.

Jeśli chodzi o platformy sprzętowe, bez zaskoczeń największe przygody generują właściciele PlayStation 4, następnie Xbox One i PC. Rainbow Six: Siege dobiło do 40 mln graczy, przy For Honor bawi się z kolei 15 mln graczy.

Kolejny raport może być dla firmy równie korzystny. Padły bowiem stwierdzenia, iż Assassin's Creed: Odyssey zaliczył bardzo dobry debiut. Za wcześnie w tym przypadku na konkretne liczby, ale sprzedaż wypada podobno lepiej od oczekiwań.

Widać też, że gracze systematycznie przekonują się do cyfrowej dystrybucji. Jej udziały to tutaj aż 45%, o 10 punktów procentowych więcej niż w przypadku poprzedniej odsłony serii.

Więcej o Assassin’s Creed Odyssey dowiecie się z naszej recenzji tego tytułu.

Źródło: Ubisoft

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Matrix1
  3
  Zadowolony z Pc-towych wydań.
  • avatar
   Detrioux
   2
   A SLI nadal nie wpierane, optymalizacja gry na naprawdę porządnym sprzęcie słaba. Gra naprawdę dobra która potrzebuje tych dwóch rzeczy!
   • avatar
    axelbest
    2
    Do autora: "..największe przygody generują właściciele PlayStation 4..."

    Mam PS4, ale żadnych przygód nie generuję, może trochę przychodów... ale przygód nigdy :)
    • avatar
     matmatmat
     1
     Matrix1
     hej tak z ciekawosci - moglbys zdefiniowac ten swoj "status spoleczny" bo ni cholery nie moge go odniesc do kontekstu twojej wypowiedzi - dziekuje z gory
     • avatar
      Matrix1
      0
      Ktoś gra jeszcze na ograniczonych mocą konsolach?
      Piszę tu o ludziach ze statusem społecznym.
      • avatar
       Matrix1
       -1
       Czyli zadowolonych z życia
       • avatar
        HardCorak
        -3
        Ta gra jest tak pay-to-win że rzygać się chce. Żeby ukończyć fabułę musisz zrobić wiele misji pobocznych lub "zajrzeć" do sklepu ubi$oftu.
        • avatar
         Monstrum
         -5
         Nic dziwnego skoro nadal nie ma crack'a do assassins creed odyssey, to i sprzedaż będzie lepsza. Rok temu do Origins crack był już po dwóch tygodniach od premiery jak dobrze pamiętam.