Smartfony

Umeox X5: nowy najcieńszy na świecie smartfon

przeczytasz w 1 min.

Grubość smartfona Umeox X5 wynieść ma zaledwie 5,6 mm, co jest zdecydowanym przebiciem względem Huawei Ascend P6.

Umeox X5 smartfon wygląd

Dopiero co firma Huawei oficjalnie zaprezentowała Ascend P6, okrzykniętego najcieńszym smartfonem na świecie, a już mamy nowego kandydata do tronu. Nowy rekordzista pochodzić ma od firmy, której nazwa prawdopodobnie nic wam nie powie, ale ma być cieńszy i to znacznie od propozycji Huawei.

Umeox X5, bo o nim mowa, to smartfon, którego grubość wynieść ma zaledwie 5,6 mm, co jest zdecydowanym przebiciem 6,18 mm, a takim właśnie parametrem cechuje się Huawei Ascend P6. Jak dotąd wciąż jest to jednak tylko „kandydat do tronu” – oficjalny debiut urządzenia planowany jest bowiem na bliżej nieokreślony dzień „lata tego roku”. 

Niewiele wiemy na temat specyfikacji technicznej smartfona. Umeox X5 ma pracować pod kontrolą systemu Google Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean i być wyposażony w dwurdzeniowy procesor. Nieznane są także szczegóły dotyczące ekranu, który będzie miał jednak przekątną 5,3 cala. Całości dopełnić mają dwie kamery – 8 i 3 Mpix.

Umeox X5 smartfon najcieńszy

Oczywiście może okazać się także, że grubość X5-ki to marketingowy blef, dzięki któremu o firmie Umeox stanie się głośno. My jednak mamy nadzieję, że to pogłoski okażą się prawdziwe, bo choć bez wątpienia urządzenie to nie będzie reprezentantem klasy Premium, to może ono zmotywować do działania najpoważniejszych producentów.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  3
  Przy takiej wojnie na najcieńsze urządzenia, Motorola będzie się musiała postarać, aby odświeżyć linię Razr.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   niedługo telefony bedą tak cienkie że nawet sie nie zorientuje gdy go zgubie
   • avatar
    laaval
    1
    Mam w błębokim poważaniu debilną wojenkę na grubość fona. Dajcie większą baterię. To przyniesie znacznie więcej korzyści
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Więc zejdź na ziemię :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      w końcu będą tak cienkie, że pękną przy pisaniu smsa