Oprogramowanie

Unia Europejska wykluczy Microsoft?

przeczytasz w 0 min.

Serwis heise-online.co.uk donosi jakoby zaistniała szansa na wykluczenie giganta z publicznych przetargów organizowanych na obszarze Unii Europejskiej. Mowa o przetargach publicznych organizowanych przez różnego rodzaju instytucje, które nie mogą w tradycyjny sposób kupować oprogramowania.

Z pytaniem o wykluczenie Microsoftu wystąpiła członkini Parlamentu Europejskiejego, wywodząca się z Partii Zielonych Heidi Ruehle. Jak się okazuje nie jest to żadna fanaberia Pani Ruehle. Otóż Microsoft został w ostatnich latach dwukrotnie ukarany przez Unię Europejską. W 2004 roku praktyki za nadużywanie swoijej pozycji firma musiała zapłacić 497 mln euro. W 2006 i 2007 roku firma ponownie musiała zapłacić za nie dostosowanie się do zaleceń UE.


Przedstawicielka Partii Zielonych powołuje się na konkretne akty prawne, z których czarno na białym wynika, że firma kandydująca bądź będąca uczestnikiem procedur przetargowych nie może zostać wcześniej skazana prawomocnym wyrokiem za jakiekolwiek przestępstwa, wykroczenia, itp. W przypadku Microsoft tak się stało. Jaki będzie finał tej sprawy? Na razie Komisja Europejska ma szześć tygodni na rozpatrzenie wniosku Pani Ruehle.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login