Telefony

Uniwersalne ładowarki do telefonów - wreszcie!

przeczytasz w 1 min.

W trakcie Mobile World Congress odbywającego się z Barcelonie, producenci telefonów komórkowych ustanowili jeden standard (!) dla wejścia ładowarek akumulatorków ich produktów. Projekt poparły firmy i operatorzy komórkowi 3 Group, AT&T, KTF, LG, Mobilkom Austria, Motorola, Nokia, Orange, Qualcomm, Samsung, Sony Ericsson, Telecom Italia, Telefónica, Telenor, Telstra, T-Mobile i Vodafone. W porozumieniu nie wzięły udziału firmy Apple i HTC.

Szef GSM Association - Rob Conway - podkreśla, że ujednolicenie standardu ładowarek da ogromne oszczędności w produkcji oraz pozwoli na zmniejszenie emisji szkodliwych gazów w produkcji i transporcie od 13.6 do nawet 21.8 milionów ton rocznie. Projekt ma wejść w życie do 1 stycznia 2012.

Więcej doniesień z Mobile World Congress 2009.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  Wreszcie!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ten standard powinien być wg mnie wprowadzony już kilka lat temu. Dla producentów komórek to przecież tylko oszczędność. Szkoda że nie wszyscy do tego dołączyli.
   • avatar
    romisz
    0
    No i to im się chwali. Nareszcie!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     2012 ??!! pff
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      standard złącza nie zmienia faktu, że napięcia ładowania mogą być różne, tak więc ładowarki i tak mogą nie być ustandaryzowane.. nie ma się co podniecać - artykuł wg mnie ważny raczej dla producentów sprzętu, nie dla przciętnych użytkowników..