Zasilacze

Corsair ostrzega przed usterkami w swoich zasilaczach - to modele z 2019 i 2020 roku

przeczytasz w 1 min.

Zasilacz to jeden z najważniejszych podzespołów i to od niego zależy poprawne funkcjonowanie całego komputera. Niektórzy posiadacze modeli firmy Corsair ostatnio nie mieli powodów do radości, bo ich sprzęt okazał się wadliwy.

Uwaga na wadliwe zasilacze Corsair SF

Sprawa dotyczy zasilaczy z serii Corsair SF (testowaliśmy kiedyś model SF450 o mocy 450 W), które zostały wyprodukowane między październikiem 2019 roku a marcem 2020 roku - oznaczono je numerem seryjnym od 194448xx do 201148xx.

Problem może pojawić się podczas pierwszego uruchomienia zasilacza lub ujawniać się w miarę upływu czasu, gdy sprzęt będzie wystawiony na działanie różnych warunków środowiskowych. Producent uspokaja, że usterka nie ma wpływu na podzespoły podłączone do komputera (dotyczy ona strony pierwotnej).

Corsair SF450

Jak wymienić wadliwy zasilacz?

Wada najprawdopodobniej nie pojawi się we wszystkich egzemplarzach, ale zdecydowano o wymianie całej partii. Jeżeli jesteście posiadaczami zasilacza Corsair SF o podanych numerach seryjnych, powinniście się zgłosić do działu wsparcia technicznego przez ten formularz. Producent odbierze wadliwy egzemplarz i wyśle sprawną sztuką na swój koszt.

Zasilacze SFX to niszowe rozwiązanie, więc usterka raczej nie będzie dotyczyć dużej grupy klientów. Mimo wszystko producent przyznał się do błędu i „wziął na siebie” całą procedurę wymiany wadliwego sprzętu. Takie podejście zasługuje na pochwałę!

Źródło: Guru3D

Więcej newsów o zasilaczach:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kiko80
  7
  Niby coś jest wadliwe ale konkretów nie podali.
  • avatar
   kitamo
   1
   chciało by się napisać że to zasilacze z czarnej listy ale w dzisiejszych czasach to strach tak napisać.
   • avatar
    chrisplbw
    1
    Wadą tej partii zasilaczy jest problem z pracą w wysokiej temperaturze i dużej wilgotności - tego zabrakło w tekście, a co Corsair sprecyzował.
    • avatar
     michauc
     1
     Już nie kupuje od nich zasilaczy, ostatni padł mi po roku
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      No fajnie 2 tygodnie temu złożyłem ITX z SF 750W od nich i teraz będę musiał całego dziada rozbierać żeby zobaczyć jego S.N...
      • avatar
       PiCzerki
       -1
       jakież było moje zaskoczenie otwierając ITXa widzę Bequieta, święcie przekonany ze siedzi tam Corsair... uff :D
       • avatar
        deseczka
        0
        Uf miesiąc temu kupiłem zasilacz od nich ale TX :-P
        • avatar
         lenoxxx
         0
         To może ja coś napiszę ponieważ ostatnio odesłałem wersję sf600w platinum. W nocy coś strzeliło o czym poinformowała mnie żona. Brak prądu w całym mieszkaniu - korki. Nie wiedzieliśmy co się stało i co było powodem. Następnej nocy o dziwo to samo lecz tym razem dostrzegłem błysk z komputera. Powodem był zasilacz i na szczęście nic nie uległo uszkodzeniu. Wymieniłem na droższego Seasonic i jak dotąd wszystko jest w porządku.
         • avatar
          PIRAT_PL
          0
          Szanuję postawę, niejeden by przemilczał i dopiero działał z zasilaczami co padły.
          • avatar
           digitmaster
           0
           Wadą jest to, że po jakimś czasie zasilacz podaje niestabilnie zasilanie na +12V. Temat wałkowany w różnych serwisach tematycznych, ale miło że firma uruchomiła ogólny program wymiany.
           • avatar
            drastic
            0
            Z tego co słyszałem od niemieckich dystrybutorów Corsair, to podobne wady mają serie CX, TX i CV. Z tym, że na razie rozgrywają sprawę po cichu bo kasa musi się zgadać.