Technologie i Firma

Uważajcie na oszustów - fałszywe maile od Allegro

przeczytasz w 1 min.

Nie dajcie się nabrać na fałszywe wezwania do zapłaty od Allegro. Cyberprzestępcy chcą otrzymać wasze pieniądze i dane waszych kart płatniczych.

Jeśli korzystacie z serwisu Allegro, to miejcie się na baczności. Anonimowi cyberprzestępcy rozsyłają na skrzynki e-mailowe wiadomości z wezwaniami do zapłaty „nieuregulowanych rachunków”. Nie dajcie się nabrać.

Jak informuje serwis conowego.pl użytkownicy Allegro otrzymują wiadomości typu „Zablokowaliśmy Ci sprzedaż na Allegro. (…) Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie rachunku”. E-maile te pochodzą od oszustów, którzy w ten sposób chcą nie tylko otrzymać wasze pieniądze, ale też dane waszych kart płatniczych.

Najgorsze, że wiadomości zostały przygotowane bardzo starannie i na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnice pomiędzy „fałszywkami” a prawdziwymi wezwaniami do zapłaty.

Jak więc się uchronić? Najlepszym sposobem jest sprawdzenie linku kryjącego się pod przyciskiem „zapłać rachunek teraz”. We wiadomościach od Allegro prowadzi on do strony allegro.pl/myaccount/billing.php. Sam e-mail natomiast pochodzi z adresu [email protected]. Jeśli jest inaczej – to oszustwo. 

Źródło: conowego

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AntySyjon
  14
  Ścierwa siedzą i myślą jak komuś ukraść pieniądze, zamiast ruszyć te leniwe dupska i popracować
  • avatar
   Dragonik
   13
   A nie lepiej wejść na allegro i sprawdzić ile faktycznie mamy do zapłaty?
   • avatar
    Marucins
    2
    A oszustów prowadzi gdzie?
    • avatar
     PROCTON
     1
     To Allegro nie chce wpłaty zawsze do 14 czy jakoś tak?
     • avatar
      raffal81
      1
      Tyle lat ile mam internet, chyba od jakiś blisko 20, ani razu nie dostałem maila od kogoś kto się podszywa, a to pod banki, a to pod play, a to pod coś innego, a teraz allegro ;)

      Oczywiście się bardzo ciesze, ale wystarczy poświęcić 3min i zastanowić się najpierw co robimy i po kłopocie.

      Ja jak robię jakiś przelew, to i tak sprawdzam wszystko z 3 razy zanim przycisnę PRZELEW ;) a tym bardziej jeżeli ktoś ode mnie wymaga jakiejś kasy ;)
      • avatar
       labik
       -2
       "Sam e-mail natomiast pochodzi z adresu [email protected]" - Adres nadawcy też można podrobić :)