Oprogramowanie w usłudze Valve Steam

przeczytasz w 1 min.

Co jeszcze może się tam pojawić?

valve steam oprogramowanie oferta

Zgodnie z obietnicami firmy Valve, w usłudze cyfrowej dystrybucji gier - Steam, pojawiły się produkcje niebędące grami. Mowa o rozpoczęciu sprzedaży oprogramowania w ramach sklepu. Co pojawiło się dokładnie?

Jakiś czas temu Gabe Newell będący założycielem firmy Valve, zapowiedział ekspansję sklepu Steam na nowe rynki i otwarcie na nowe horyzonty. Niedawno mieśmy mały debiut nowej funkcjonalności, a więc wprowadzenie do oferty oprogramowania.

Taki ruch przez wielu jest określany uderzeniem wyprzedającym, mając na myśli premierę systemu Microsoft Windows 8, w którym zawarty zostanie sklep Windows Store, mający według szefa Valve zrobić wiele złego dla branży, a w konsekwencji z fakultatywnego stać się obligatoryjnym. Czy tak będzie, tego póki co nie wiadomo, jednak niepokój kilku dużych graczy na rynku musi coś oznaczać.

Wracając jednak do samego Steama, w jego ofercie zadebiutowała pierwsza partia oprogramowania, co prawa jest jego niedużo, jednak pamiętajmy, że to dopiero początki i Valve w najbliższym czasie ma zapełnić sklep oprogramowaniem. Wstępnie pojawiło się zaledwie siedem programów, a są nimi: CameraBa 2 – edytor do zdjęć, GameMaker: Studio – oprogramowanie do tworzenia gier, 3D-Coat – edytor grafiki trójwymiarowej, ArtRage Studio Pro – pakiet graficzny, Source Filmmaker – narzędzie wykorzystujące silnik Source umożliwiające kręcenie filmów oraz benchmarki 3DMark Vantage i 3DMark 11.

Z okazji startu usługi Valve przygotowało 10% rabat na zakup oprogramowania, promocja będzie jednak trwała jedynie przez pierwszy tydzień od startu usługi. Obecnie oferowane aplikacje są dostępne jedynie w wersji dla systemu Windows w przyszłości wraz z pojawieniem się większej ich liczby w sklepie znajdą się także aplikacje dla systemów Mac OS X i po debiucie usługi Steam dla Linuksa, również aplikacje dla dystrybucji GNU/Linux.

Źródło: Steam, TechSpot

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  "3D-Coat – edytor grafiki trójwymiarowej".

  Nie mam najmniejszego pojęcia co to w ogóle za wymysł z tym edytorem gafiki 3d. 3d Coat służy głównie do szybkiej retopologii modeli high-poly.
  • avatar
   Fourth Illusion
   2
   Tak i z oprogramowaniem tak jak z grami kupujesz, "SUBSKRYPCJE" ktorej nie sprzedaz osobno, a jak bedziesz mial jakis problem moga usunac ci konto i wymazac wszystkie transakcje.
   • avatar
    sqnke
    2
    Niech wypuszczą halflife'a 3. Wtedy nie będą się musieli martwić o zarobki.
    • avatar
     bigipl
     1
     To teraz czekać na filmy.
     • avatar
      Cacek93
      1
      Steam jest świetny, ale denerwuje mnie to "omijanie" unijnych przepisów przez Valve, które traktują o odsprzedaży gier.
      W pierwszym zdaniu ostatniego akapitu jest błąd: "co praw(d)a jest jego niedużo"
      • avatar
       Eddek
       1
       Nie wiem czy jest sens wiazac oprogramowanie uzytkowe z Parowka, ale skoro usluga jest dodana, to znaczy ze jest na to zapotrzebowanie.

       Z innej beczki: Benchmark jak zawsze na czasie :D
       • avatar
        RexRX
        -2
        Niedługo filmy, potem muzyka a na końcu niewiadomo.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         wszystko ładnie lecz w sklepie futuremark 3dmark 11 cena około 61 zł w Steam około 81 zł drobne 20 zł różnicy nie dziękuję
         • avatar
          IronFe
          0
          Warto by wspomnieć ze "kupując" w stemie nie stajemy się właścicielem oprogramowania/gier a jedynie je wypożyczamy.