Dyski

Verbatim InSight - przenośny dysk z innowacyjnym wyświetlaczem

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Na polskim rynku dostępny jest już nowy dysk twardy Verbatim InSight, którego wyświetlacz pokazuje nazwę napędu oraz dostępną przestrzeń bez potrzeby korzystania ze źródła zasilania. Zewnętrzny dysk w formacie 2,5” pokryty jest stylowym czarnym lakierem fortepianowym i może być wykorzystywany zarówno przez użytkowników systemu Windows, jak i Mac. Urządzenie o pojemności 500 GB dostępne jest w cenie 520 zł (sugerowana cena detaliczna).

W obliczu wzrastających objętości danych zewnętrzne dyski twarde są wykorzystywane w domach i biurach tak jak dawniej szafki na dokumenty, które dzięki indywidualnym oznaczeniom pozwalały szybko zorientować się co znajduje się wewnątrz. Podobną funkcję pełni wyświetlacz napędu InSight, za pomocą którego można zidentyfikować zawartość dysku na pierwszy rzut oka”, mówi Kai Miroschnik, dyrektor ds. rozwoju HDD Verbatim EUMEA.

Wyświetlacz o rozmiarach 21 x 128 pikseli został stworzony w technologii ChLCD (cholesteric liquid crystal display – ciekłokrystaliczny wyświetlacz cholesterolowy), która umożliwia wyświetlanie informacji bez użycia zewnętrznego źródła zasilania. Dysku. Dzięki możliwości wyboru dowolnej nazwy napędu użytkownik może bez trudu kontrolować ilość wolnego miejsca na dyski oraz równie łatwo zidentyfikować jego zawartość.

Dysk twardy InSight waży zaledwie 164 gramy i mierzy 153 mm x 87 mm x 16 mm, co ułatwia jego przechowywanie i sprawia, że jest wygodnym urządzeniem przenośnym. Dzięki stylowemu wykończeniu czarnym lakierem fortepianowym prezentuje się atrakcyjnie zarówno na biurku, jak i podczas transportu. Dane przesyłane są z prędkością do 480 Mbit/s
za pośrednictwem złącza USB 2.0, przez które dysk jest również zasilany. InSight pracuje z prędkością 5400 obrotów na minutę i jest wyposażony w 8 MB pamięci cache.

W pakiecie znajduje się oprogramowanie Nero BackItUp Essentials, które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych. Zestaw umożliwia również szyfrowanie danych i zabezpieczenie ich hasłem, co zapewnia skuteczną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  He wygląda jag waga :)
 • avatar
  Kerim08
  Wydziwniają! No ale może ktoś to kupi, na pewno nie ja:)
 • avatar
  studencikus
  200 zl za 2,5 cala wyswietlacza :/