Systemy operacyjne

Vista ma 'już' swoje centrum kompatybilności

przeczytasz w 1 min.

Dopiero po kilkunastu miesiącach od wprowadzenia na rynek Windows Vista, Microsoft zdecydował się na testowe uruchomienie serwisu Windows Vista Compatibility Center. Będzie to miejsce, w którym użytkownicy – obecni jak i przyszli – będą mogli sprawdzić czy sprzęt który mają lub chcą kupić, będzie zgodny z najnowszym Windowsem. WVCC będzie serwisem w którym docelowo znajdzie się długa lista sprzętu który uzyskał od Microsoft odpowiednią rekomendację.

Komponenty komputerowe, aplikacje jak i peryferia zostały podzielone na cztery kluczowe kategorie. Będą to grupy, do których przynależność będzie określana według stopnia zgodności z Vistą w wersji 32- jak i 64-bitowej. Microsoft dokonał następującego podziału sprzętu: niekompatybilny, status nieznany, kompatybilny oraz (!) kompatybilny ze statusem “zdecydowanie rekomendowany” - firma określa to jako “Compatible with Action Recommended”. Zwłaszcza ostatnia grupa brzmi interesująco;> Ponadto na stronie pojawią się informacje o najnowszym oprogramowaniu i sterownikach pozwalających na “zwiększenie kompatybilności” sprzętu z Vistą.Nowy serwis można z pewnością zaliczyć do jednego z elementów strategii Microsoftu, który za wszelką cenę chce aby użytkownicy pokochali system. Krążące między użytkownikami opinie na temat systemu póki co nie pomagały korporacji w promowaniu Visty.

Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentuje się Windows Vista Compatibility Center w wersji beta, polecamy Wam odwiedzenie tej strony.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!