Oprogramowanie

Vista sprzedaje się szybciej niż XP

przeczytasz w 0 min.

Microsoft poinformował w poniedziałek, że sprzedał ponad 20 milionów licencji systemu Windows Vista w pierwszym miesiącu od premiery, która miała miejsce 30 stycznia.
Największy producent oprogramowania na świecie podał, że tempo wprowadzania Visty jest ponad dwa razy większe niż w przypadku poprzednika, Windowsa XP, który sprzedał się w liczbie 17 milionów licencji w dwa miesiące od premiery.

Przed oficjalną premierą Visty, szef Microsoftu Steve Ballmer, przewidział, że klienci przesiądą się szybciej na Vistę niż miało to miejsce w przypadku poprzednich uaktualnień Windowsa. Jednakże kilkanaście tygodni po premierze Ballmer ostudził oczekiwania mówiąc, że przewidywania analityków dotyczące zwrotu kosztów z Windowsa Vista w roku fiskalnym 2008 (następny rok biznesowy Microsoftu zaczyna się w czerwcu) były \"nazbyt agresywne\".
Franszyza Windowsa jest osią biznesu Microsoftu, ponieważ firma zarabia ponad 75 centów za każdy dolar zarobiony na sprzedaży. Przepływ kasy generowany przez Windowsa pozwala Microsoftowi gromadzić fundusze na inwestycje w nowe biznesy takie jak cyfrowe odtwarzacze muzyki i usługi online.

Systemy operacyjne Windows działają na ponad 95 procentach komputerów na świecie i stanowią główne źródło zysku firmy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!