• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Autonomiczne autobusy mają szansę? Volkswagen wzniesie transport publiczny na wyższy poziom do 2022 roku
Ciekawostki

Autonomiczne autobusy mają szansę? Volkswagen wzniesie transport publiczny na wyższy poziom do 2022 roku

Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Volkswagen zapowiedział wprowadzenie autonomicznych samochodów elektrycznych w Doha, stolicy Kataru. Mają stać się podstawą transportu publicznego w tym mieście do 2022 roku. „Project Qatar Mobility” zawarto między przedstawicielami Volkswagena i Qatar Investment Authority.

QIA i Volkswagen będą współpracować

Współpraca ma na celu opracowanie i wdrożenie przełomowego transportu autonomicznego. Transport publiczny ma zostać odpowiednio przekształcony i zautomatyzowany. Kluczowe dla przyszłości projektu ma być wzajemne zaangażowanie w nowe technologie i ekologię, które ma owocować maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem. Zostaną opracowane nowe ramy prawne jak i inteligentna infrastruktura, aby połączyć system pojazdów autonomicznych z siecią transportu publicznego w Doha.

Volkswagen poinformował, że w efekcie powstanie spora ilość pojazdów bezzałogowych, które mają stanowić pierwszy w historii najnowocześniejszy autonomiczny transport publiczny.

Przystąpienie do testów planowane jest w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a pierwsze próby rozpoczną się w 2021 roku. Cały projekt ma ruszyć jeszcze przed końcem 2022 roku.

Volkswagen

Przyszłość transportu publicznego

Aby miasta mogły rozwijać się dalej, poszukiwana jest nowa fala innowacyjnych technologii. Elektryczne pojazdy i popularyzacja transportu publicznego mają uwolnić miasta od zatorów, hałasu i zanieczyszczeń. Autonomiczna jazda jest kluczową kwestią dla wprowadzenia wielu zmian, chociaż wciąż ma całe mnóstwo przeciwników.

Źródło: Volkswagen

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lister
  Od automiczności pojazdów publicznych nie ma odwrotu - to się stanie i już. Chociaż myślałem, że pierwsze próby to będą raczej nie wcześniej niż w 2025. I nawet się nie dziwie, że najpierw zawita to u arabów - nie dość, że ich stać, to i łatwiej zalegalizować takie coś...
  3
 • avatar
  Kenjiro
  Spoko, 2022. A ja jutro lecę na Marsa spodkiem z napędem antygrawitacyjnym. Że co, że nie ma czegoś takiego? No to co, przecież składać obietnice bez pokrycia potrafi taki VW, to ja nie mogę?
  2
 • avatar
  Mordgird
  Grupa VAG ratuje sie rękoma i nogami żeby utrzymać się na wodzie, aczkolwiek obientnice nie maja takiej wyporności. Bez jeżdzącego egzemplarza oddanego do użytku wszytko to bajeczki które można sobie wsadzić w ksiązki :)
  1
 • avatar
  Adrianwo
  Zabronić autonomizacji transportu!!! To powoduje tylko ubytki w zatrudnieniu!
  -1