Samochody elektryczne

Autonomiczne autobusy mają szansę? Volkswagen wzniesie transport publiczny na wyższy poziom do 2022 roku

przeczytasz w 1 min.

Volkswagen zapowiedział wprowadzenie autonomicznych samochodów elektrycznych w Doha, stolicy Kataru. Mają stać się podstawą transportu publicznego w tym mieście do 2022 roku. „Project Qatar Mobility” zawarto między przedstawicielami Volkswagena i Qatar Investment Authority.

QIA i Volkswagen będą współpracować

Współpraca ma na celu opracowanie i wdrożenie przełomowego transportu autonomicznego. Transport publiczny ma zostać odpowiednio przekształcony i zautomatyzowany. Kluczowe dla przyszłości projektu ma być wzajemne zaangażowanie w nowe technologie i ekologię, które ma owocować maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem. Zostaną opracowane nowe ramy prawne jak i inteligentna infrastruktura, aby połączyć system pojazdów autonomicznych z siecią transportu publicznego w Doha.

Volkswagen poinformował, że w efekcie powstanie spora ilość pojazdów bezzałogowych, które mają stanowić pierwszy w historii najnowocześniejszy autonomiczny transport publiczny.

Przystąpienie do testów planowane jest w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a pierwsze próby rozpoczną się w 2021 roku. Cały projekt ma ruszyć jeszcze przed końcem 2022 roku.

Volkswagen

Przyszłość transportu publicznego

Aby miasta mogły rozwijać się dalej, poszukiwana jest nowa fala innowacyjnych technologii. Elektryczne pojazdy i popularyzacja transportu publicznego mają uwolnić miasta od zatorów, hałasu i zanieczyszczeń. Autonomiczna jazda jest kluczową kwestią dla wprowadzenia wielu zmian, chociaż wciąż ma całe mnóstwo przeciwników.

Źródło: Volkswagen

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lister
  3
  Od automiczności pojazdów publicznych nie ma odwrotu - to się stanie i już. Chociaż myślałem, że pierwsze próby to będą raczej nie wcześniej niż w 2025. I nawet się nie dziwie, że najpierw zawita to u arabów - nie dość, że ich stać, to i łatwiej zalegalizować takie coś...
  • avatar
   Kenjiro
   2
   Spoko, 2022. A ja jutro lecę na Marsa spodkiem z napędem antygrawitacyjnym. Że co, że nie ma czegoś takiego? No to co, przecież składać obietnice bez pokrycia potrafi taki VW, to ja nie mogę?
   • avatar
    Mordgird
    1
    Grupa VAG ratuje sie rękoma i nogami żeby utrzymać się na wodzie, aczkolwiek obientnice nie maja takiej wyporności. Bez jeżdzącego egzemplarza oddanego do użytku wszytko to bajeczki które można sobie wsadzić w ksiązki :)
    • avatar
     Adrianwo
     -1
     Zabronić autonomizacji transportu!!! To powoduje tylko ubytki w zatrudnieniu!