Volvo: w pełni elektryczne auto do 2019 roku

przeczytasz w 1 min.

Według Szwedów za pięć lat 10 proc. sprzedawanych samochodów będą stanowić „elektryki”.

Volvo elektryczne

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze – na wprowadzanie ich do swoich ofert decyduje się więc coraz większa liczba producentów. Ostatnio do tego grona dołączyła firma Volvo. Szwedzi zapowiedzieli, że swoje w pełni elektryczne auto wypuszczą najpóźniej w 2019 roku. W międzyczasie na rynku zobaczymy kolejne modele hybrydowe.

Niestety Volvo nie chce ujawniać zbyt wielu szczegółów na temat swojego w pełni elektrycznego samochodu. Mówi się jednak, że będzie to auto przybliżone (przynajmniej pod względem gabarytów) do modelu S60, a jego maksymalny zasięg wyniesie około 500 kilometrów. 

Volvo elektryczne plan

„Elektryfikacja” Volvo objawi się jednak najpierw wysypem kolejnych modeli hybrydowych. Plan jest taki, by opcja „plug-in” dostępna była w przypadku każdego nowego samochodu, jaki wyjedzie z linii produkcyjnej szwedzkiej firmy w ciągu najbliższych 3-4 lat.

„Jesteśmy pewni, że do roku 2020 co dziesiąty samochód sprzedany przez Volvo będzie autem elektrycznym” – mówi dyrektor generalny firmy, Håkan Samuelsson. Czy taki scenariusz wydaje się wam realny?

Źródło: Engadget, Volvo, AutoExpress

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!