Akcesoria do telefonów

Vrizzmo VR: wirtualna rzeczywistość ze smartfona w polskim wydaniu

przeczytasz w 1 min.

Nad Vrizzmo VR pracowano już od pewnego czasu i jak widać prace musiały iść po myśli producenta.

Vrizzmo VR

W ostatnim czasie da się zauważyć zwiększone zainteresowanie tematem rzeczywistości rozszerzonej (wirtualnej). W odpowiedzi na nowy trend  polska firma Vrizzmo lada dzień wprowadzi na rynek gogle do obsługi VR na smartfonach.

Nad Vrizzmo VR pracowano już od pewnego czasu i jak widać prace musiały iść po myśli producenta. Ten ponownie podkreśla, iż serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek, a system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion).

Wszystko zamknięto w kompaktowej obudowie o wymiarach 169 x 90 x 80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona (ekran od 4,5 do 5,7 cali) pełniącego rolę wyświetlacza. Na obudowie umieszczono też przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo można będzie też wzbogacić podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

Warto dodać, iż urządzenie jest w pełni kompatybilne z Google Cardboard i innymi urządzeniami do VR. Gracze korzystający z gogli Vrizzmo bez przeszkód skorzystają dzięki temu z aplikacji przygotowanych na inne systemy VR. Vrizzmo umożliwia chociażby emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo), a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia.

"Ciężko pracowaliśmy aby oddać użytkownikom atrakcyjny produkt. Naszym priorytetem  było utrzymanie najwyższej jakości systemu optycznego (2 soczewki!) w połączeniu z małymi rozmiarami i uniwersalnością gogli.” – Dariusz Żołna, autor projektu.

Rynkowa premiera gogli Vrizzmo VR odbędzie się już 8 grudnia. Cena urządzenia została ustalona na 399 złotych.

Źródło: vrizzmo

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Trochę nie rozumiem idei pchania smarta w takie gogle... Waga smarta robi swoje (bateria) + waga gogli. A co z zasilaniem albo ze sterowaniem podstawowych parametrów wyświetlacza?

  Zdecydowanie wolałbym użytkować dedykowane urządzenie z dedykowanym oprogramowaniem niż jakieś "sztukowanie" softu dla kilkunastu różnych platform.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   https://gutenfilm.files.wordpress.com/2012/01/itchy.jpg
   • avatar
    Atak-Snajpera
    0
    Kolejny wyrób Oculusopodobny ;) Każdy kto się interesuje VR wie że trzeba mieć zajebiscie dobry panel aby nie chewtować po 5 minutach. Bardzo ważne aby panel działał na zasadzie stroboskopu. Czyli obraz nie był wyświetlany w sposób ciągły. Jest to nawet udowodnione przez NASA (proszę się nie śmiać;) że okulary ,które "mrugają" całkowicie rozwiązują problem nudności. NASA akurat robiła to dla powracających astronautów,którzy mieli poważnie problemy z utrzymaniem równowagi czy problemach z widzeniem po powrocie z orbity. Dalej. Nawet odświeżanie na poziomie 60hz jest niewystarczające. Już nie mówiąć o rozdziałce min 3840x2160 aby pozbyć się efektu "screen door" (widoczna czarna siatka pomiędzy pikselami).
    • avatar
     Kyokushin
     -2
     Panowie:
     1. Jak można wrzucić taki shit sponsorowany i to za 399zł. Szanowałem benchmark, ale to jest szukanie frajera.
     2. Gogle nie mogą być kompatybilne z systemem cardboard jeżeli nie generują zniekształceń, gdyż aplikacje pod cardboard mają korekcję tych zniekształceń.
     tak więc jeżeli te soczewki nie zniekształcają, to obraz zostanie zniekształcony przez miechanizm koekcji. Kłamstwo.
     3. Gogle wyglądają jak słabej jakości chłam, który będzie niewygodny, bo będzie ranił twarz - ma ostre krawędzie.
     4. Za 80zł można kupić świetne, wygodne gogle Colorcross, powszechnie używane i chwalone na świecie, za 200 Durovis Dive, a za 30 google cardboard które są z tymi za 399 porównywalne.

     Żenująco niski poziom dziennikarstwa, totalny brak riserczu.
     • avatar
      Kyokushin
      -3
      Proszę bardzo:
      Colorcross: 20 usd - ok 60zł
      http://www.fasttech.com/product/1872500-colorcross-universal-virtual-reality-3d-video

      Durovis Dive: 60 euro - 240zł - cena od czapy
      http://www.durovis.com/shop.html?country=PL

      OpenDive - do zrobienia samemu na drukarce 3D, wychodzi z soczewkami ok 100zł:
      http://www.durovis.com/shop.html?country=PL

      Cardboard: 7 usd
      http://www.fasttech.com/products/0/10009581/1847400-diy-google-cardboard-virtual-reality-3d-glasses

      Gdzie te 399zł pytam idzie?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Niech mi ktos powie czy moge np uzyc mojego nota 3 jako monitora? Tzn wyslac sygnal av z innego urzadzenia na ekran nota 3? Mozliwe wogole?
       • avatar
        Brudka
        0
        Jaja sobie robicie?
        Mój kartonus też z systemem 6 soczewek (po3 na oko) wygląda przy tym jak sprzęt za 1000 zł. ;) a jest tylko z kartonu i wspolgra z 4xhd.

        W zyciu nie dał bym za to takiej kasy.